Ministerul vrea să umple spitalele cu absolvenţi de facultate care nu au luat rezidenţiatul, arădenii nu vor.
ARAD. Medicii şi bolnavii nu au rămas pe drumuri, după închiderea spitalelor, spune administraţia.
ARAD. Ministerul Sănătăţii vrea să plătească medicii cu fonduri locale şi judeţene.
ARAD. 132 de cadre medicale din judeţul Arad au solicitat recunoaşterea profesiei pentru a putea lucra în străinătate.