Deputatul PSD Florin Tripa acuză conducerea CJA că, după ce , în urmă cu mai bine de o lună, au început lucrările de reabilitare a drumului Seleuș – Pâncota, acest drum a fost lăsat de izbeliște. „De la acel moment, pe tronsonul respectiv s-a decopertat asfaltul existent, după care drumul a fost lăsat într-o stare deplorabilă”, susține Tripa.