ARAD.Preşedintele PNL Arad, Ioan Cristina, a declarat că, din discuţiile avute cu preşedintele PC, Daniel Constantin, a aflat că Aradul este privit de către liderii centrali ai USL ca o ţintă specială, care se va bucura de atenţie şi sprijin substanţiale-inclusiv în mediile centrale- în perioada preelectorală şi electorală.
ARAD. Vicepreşedintele PNL Arad, Ionel Ciupe, i-a trimis primarului Gheorghe Falcă o scrisoare, în care îi aduce la cunoştinţă că, dacă nici la următoarea şedinţă CLM validarea lui pe postul de consilier municipal nu va fi trecută pe ordinea de zi, va înainta acţiune în instanţă, considerând că este vorba despre un abuz.
ARAD.Vicepreşedintele PNL Arad, Călin Abrudan, a fost ales, pentru un nou mandat, în Biroul Permanent al Tineretului Naţional Liberal (TNL).
ARAD. Liberalii arădeni au transmis la Secretariatul General al PNL 393 de tabele, cuprinzând semnăturile membrilor de partid din judeţ, în număr de 3683.
ARAD. Preşedintele PNL Arad, Ioan Cristina, a fost prezent, marţi, la Bucureşti, la şedinţa Comitetului Naţional Executiv al PNL, iar după aceea, alături de deputatul Mihai Calimente, la Delegaţia Permanentă.