ARAD. Poliţiştii arădeni se pregătesc să sărbătorească Ziua Poliţiei Române în 25 martie. Reprezentanţii IPJ Arad spun că poliţiştii arădeni se pregătesc să marcheze acest eveniment aşa cum se cuvine. IPJ Arad anunţă că activităţile derulate cu prilejul acestei sărbători vor începe în 22 martie, când va debuta o Campanie de prevenire. Aceasta se va desfăşura în perioada 22-26 martie 2010.
ARAD. Poliţiştii din cadrul Secţiei nr. 1 au fost sesizaţi de un bărbat că a rămas fără portmoneu după ce a cunoscut o fată în vârstă de 18 ani. Omul a povestit că s-a împrietenit cu tânăra şi că a invitat-o în apartamentul său.
ARAD. O femeie în vârstă de 42 de ani din Arad a ajuns la spital după ce a fost lovită de un autoturism în cartierul Aradul Nou. Poliţiştii spun că şoferul maşinii a surprins şi accidentat-o pe femeie deoarece aceasta a traversat strada prin loc nepermis şi fără să se asigure.
MILOVA. Un tânăr din judeţul Covasna a anunţat la 112 că, în timp ce se afla cu maşina într-o parcare de pe DN 7, între localităţile Milova şi Lipova, i-au fost furate telefoanele mobile, radiocasetofonul şi o geantă cu bunuri personale pe care le avea în autoturism.
ARAD. O femeie a fost lovită din plin de un autoturism Dacia în timp ce traversa regulamentar pe trecerea de pietoni din zona Lebăda. Conform martorilor, şoferul aflat la volanul maşinii cu pricina avea şi el verde, dar intermitent, aşa că trebuia să acorde prioritate de trecere pietonilor.