ARAD. O femeie şi un bărbat au ajuns la spital cu leziuni grave în urma unui accident petrecut sâmbătă, pe Calea Zimandului, înainte de sensul giratoriu de la ieşirea din Arad spre Oradea.
NĂDLAC. A vrut să iasă din România la volanul unei maşini fără a avea permis de conducere. Este vorba despre Constantin M. în vârstă de 53 de ani, care s-a prezentat la Nădlac, la volanul unui Opel Zafira.
ARAD. Un bărbat din Arad a fot urmărit de maşini poliţiei după ce a refuzat să oprească la semnalele poliţiştilor. În cele din urmă, după o urmărire în trafic, oamenii legii au reuşit să-l blocheze pe şofer pe strada Giordano Bruno din municipiu.
ARAD - Poliţiştii au prins, la intrarea în Arad, un tânăr care intenţiona să plece în străinătate pentru a clona carduri.
ARAD. Un autoturism Toyota Land Cruiser furat din Bucureşti în urmă cu aproape doi ani a fost descoperit la Arad.