NĂDLAC. Nu a acordat prioritate şi a fost acroşat de un moped. Este vorba despre un bătrân în vârstă de 83 de ani, din Nădlac, care circula cu bicicleta.
ŞEITIN. O femeie din Şeitin este cercetată de poliţişti după ce a fost depistată în trafic având în maşină mai multe pachete de ţigări netimbrate şi care nu erau destinate comercializării. Silvia G. fost descoperită în urma unei acţiuni pe linia transportului de produse accizabile organizată de poliţiştii din Nădlac şi Şeitin. Femeia a fost sancţionată cu 1.000 de lei iar ţigările au fost confiscate.
ARAD. Poliţiştii Biroul Poliţiei Urbane au prins în flagrant un tânăr în vârstă de 27 ani, din Arad, care conducea un autoturism Mercedes pe strada Henri Coandă, fără a avea permis de conducere şi în timp ce se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
GRANICERI - Patru case sparte, doi vârstnici bătuţi, un câine omorât, la Grăniceri, de doi tâlhari mascaţi.
ARAD - Poliţiştii au descopetit arme, lunete, sistem de vedere pe timp de noapte, gloanţe şi peste 30 kg de vânat.