CĂPRUŢA. Rănită grav după ce şoferul unui Mercedes Vito a forţat o depăşire. O femeie în vârstă de 55 de ani, din localitatea Căpruţa, a ajuns în stare gravă la spital după ce un tânăr de 24 de ani, din Bucureşti, care se afla la volanul unui microbuz Mercedes Vito cu remorcă,a efectuat o depăşire a unui alt autoturism, ieşind cu remorca pe acostament unde a acroşat-o pe Georgeta G. Poliţiştii spun că femeia se deplasa regulamentar în afara părţii carosabile, pe acostament.
SELEUŞ. Impact violent între un Audi A4 şi o Dacia, în afara localităţii Seleuş. Şoferul Audi-ului, conducea autoturismul din direcţia Ineu spre Seleuş.
ARAD - Utilajele de deszăpezire au scos din şanţ maşinile care au derapat din cauza poleiului şi au ieşit în decor.
SÂNPETRU GERMAN - După doi ani de zile, oamenii legii au reuşit să-i dovedească pe autorii crimei din Sânpetru German.
ARAD. Lucrătorii poliţiei rutiere au aplicat 225 de sancţiuni şi peste 160 de puncte de penalizare. Astfel, în urma controalelor rutiere efectuate, agenţii de circulaţie au mai suspendat şi cinci permise auto. Valoarea amenzilor aplicate de rutierişti se ridică la 16.540 de lei. De asemenea, agenţii de ordine publică au dat 11 amenzi ce însumează 2.500 de lei.