ARAD - Poliţiştii rutieri au reţinut nu mai puţin de 89 de permise auto în urma acţiunilor întreprinse. Agenţii de circulaţie au mai aplicat 547 de puncte de penalizare şi 514 sancţiuni în valoare de 43.525 de lei. Asta în timp ce agenţii de ordine publică au dat peste 30 de amenzi în valoare de 17.300 de lei.
BOFTEI - Trei tineri au reuşit să lase mai multe tractoare ce aparţin unor societăţi, fără motorină. Laurian L. de 17 ani, din comuna Hăşmaş, Marius P. din localitatea Dorobanţi şi Cristian Nicolae L. din Hăşmaş, ambii în vârstă de 18 ani, au pătruns prin efracţie în incinta a două firme din Botfei, unde au golit rezervoarele a trei tractoare, de combustibil.
LIPOVA - Poliţiştii din Livada au fost sesizaţi că, în noaptea de 15 spre 16 ianuarie prin uşa din spate lăsată neasigurată, autori necunoscuţi, au sustras un G.P.S. din autocarul marca Setra, parcat în faţa unui imobil din localitate.
ARAD - Doi tineri din Reşiţa, în vârstă de 22 respectiv 25 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce oamenii legii i-au prins conducând pe raza judeţului Arad, maşini neînmatriculate şi cu numere false de înmatriculare.
ARAD - Nu a respectat semnificaţia indicatorului rutier Cedează trecerea şi a provocat un accident soldat cu rănirea unei femei. Daniel Gheorghe P., în vârstă de 20 de ani, din localitatea Sâmbăteni, se afla la volanul unui Audi A4.