ARAD - Cel mai nou spectacol al Teatrului de Marionete Arad se va juca duminică, 20 februarie de la orele 11. Este vorba despre „Jackşi vrejul de fasole”, pus în scenă în toamna 2010 de către Luis Montoto de la Teatrul Karromato din Praga, Cehia.
ARAD. Sâmbătă, ora 19.00, în sala Studio va avea loc, în prezenţa autoarei textului, premiera spectacolului „Belvedere”.
ARAD. Cea dintâi premieră a stagiunii 2010-2011 la Teatrul de Marionete a fost „Jack şi vrejul de fasole”