ARAD. Rejudecarea unei părţi a dosarului Împăratul a început cu o amânare. Aduşi astăzi din Penitenciarul de Maximă Siguranţă Arad pentru înfăţişare, inculpaţii au solicitat Tribunalului Arad o amânare. Şi asta pentru că o parte dintre ei (Uţu Rohozneanu, Marius Datcu zis Belmondo şi fraţii Dragoman) au fost duşi la Bucureşti.
SELEUS. După şase amânări, Tribunalul va decide (?) dacă se dizolvă Consiliul Local Seleuş.
ARAD. Andrei Buda, arestat sub acuzaţia de şantaj, după ce ar fi cerut de mai multe ori sume importante de bani ca şi taxă de protecţie, vrea să iasă din arest preventiv.
ARAD. Instanţa a decis audierea a doi martori şi a fixat noul termen pentru 12 octombrie.
ARAD. Consiliul Local Civic (CLC) a decis să nu mai continue procesul împotriva Primăriei, în cazul contestat al Ordinului Primarului prin care se interzice organizarea de manifestaţii, printre altele, şi în faţa Palatului Administrativ (fapt care a fost eliminat din Ordin prin decizie a Tribunalului şi a Curţii de Apel Timişoara în urma judecării procesului intentat de fostul prefect Gavril Popescu).