BUCURESTI - Procesul pentru anularea ordinului prin care a fost demisă de la conducerea Direcţiei de Sănătate Publică se judecă la 17 martie. În lupta dintre dr. Ţârle şi Ministerul Sănătăţii a intervenit şi DSP Arad.
ARAD. Inculpaţii din dosarul Împăratul se vor prezenta, din nou, în faţa instanţei. La termenul de mâine se vor relua audierile martorilor. Lista celor care vor fi audiaţi de judecător s-a mărit, asta după ce şi părţile vătămate din acest dosar au fost citate pentru a depune mărturie.