ARAD. Deplasarea de la finele săptămânii trecute în municipiu a celor de la PSD Arad a avut efecte benefice. Potrivit preşedintelui social democraţilor arădeni, Dorel Căprar, după ce „am arătat starea jalnică a unor străzi din cartierul Bujac, s-au şi luat măsuri. Gropile au fost astupate, iar oamenii au acum condiţii mai bune de trai”.
ARAD. „Administraţia PDL continuă să inaugureze petice de drum şi să organizeze, cu acest prilej întâlniri politice plătite din bani publici. Mai mult, la aceste întruniri participă şi prefectul Călin Bibarţ care ar trebui să fie apolitic”, a punctat ieri în conferinţă de presă, preşedintele PSD Arad, Dorel Căprar.
ARAD - PSD-iştii fac vizite prin cartiere, numărâmd gropile de pe străzile care au fost reabilitate.
Dorel Căprar, preşedintele PSD Arad, susţinea descentralizarea cu mai multe centre de interes.