ARAD. PSD Arad a criticat vehement, într-o conferinţă de presă, modalitatea în care Guvernul înţelege să abordeze domeniul sănătăţii.
ARAD - Social-democraţii acuză că Executivul a emis două ordine care „bulversează întreaga administraţie locală”.
ARAD - Abţinerea de la votul moţiunii de cenzură a parlamentarilor arădeni din partea PDL a atras noi acuze din partea opoziţiei.
ARAD. „Reacţia vehementă a organizaţiei judeţene a PSD Arad dovedeşte încă o dată că domnul Ieneşescu nu face muncă sindicală, ci o evidentă muncă politică.
ARAD. Social-democraţii arădeni îl acuză pe prefectul Călin Bibarţ de încălcare a statutului de înalt funcţionar public, după ce acesta a purtat discuţii mai aprinse cu sindicaliştii din învăţământ şi reprezentanţii şcolii din Şimand.