Naţionalele de handbal feminin ale României şi Franţei, respectiv ale Danemarcei şi Norvegiei, se vor confrunta sâmbătă în semifinalele Cupei Mondiale, de la Aarhus.
Echipa de Cupa Davis a României va întâlni, în deplasare, formaţia Argentinei, în primul tur din 2011 al Grupei Mondiale, s-a stabilit, miercuri, la Bruxelles, în urma tragerii la sorţi, informează site-ul oficial al competiţiei.