ARAD. Zi importantă, luni, pentru Ovidiu Şerban, managerul CSU Aurel Vlaicu, care va afla pe cine poate conta pentru viitorul sezon, dar mai ales, pentru Cupa României. Chiar dacă sunt legaţi prin contract de echipa Aradului, 12 rugbişti şi-au exprimat intenţia de a-l însoţi pe sponsorul Dan Dinu la Timişoara. Ne referim la: Fercu, Lemnaru, Ene, Filip, Rus, Calafeteanu, Conache, Burcea, Roşu, Lazăr, Drenceanu şi Ţăruş.
BUCUREŞTI. Pilierul Radu Basalău, în vârstă de 25 de ani, câştigător a două titluri şi a patru cupe ale României cu Steaua, şi-a anunţat retragerea din activitate din cauza unor probleme medicale la coloană, informează frr.ro.