ARAD. „Vrem să câştigăm, să ne despărţim de actualul sezon cu o victorie. Multe depind de câţi jucători vom reuşi să recuperăm până la ora jocului. Cu Farul am avut 16 jucători valizi şi am reuşit să ne impunem” - a spus Ovidiu Şerban, tehnicianul MVT UAV Arad înaintea confruntării orgoliilor, programată miercuri dimineaţă, ora 10, pe terenul din Ronaţ.
ARAD. Urât final de sezon pentru rugbiştii de la MVT UAV Arad. Nu atât prin prisma ultimelor rezultate şi a ieşirii definitive din lupta pentru un loc în careul de aşi, ci datorită tensiunilor apărute între antrenorul Ovidiu Şerban şi o parte dintre jucători, reprezentaţi de Cătălin Fercu.
ARAD. Echipa de rugby a Aradului continuă să trimită jucători pentru loturile naţionale. Dacă Fercu, Burcea ori Calafeteanu vor lupta, în această toamnă, pentru a prinde Cupa Mondială din Noua Zeelandă, alţi doi elevi de-ai lui Ovidiu Şerban se pregătesc cu lotul tricolor Under 19 pentru „europenele” din Belgia (24-31 octombrie). Este vorba despre aripa Ioan Florea şi mijlocaşul de deeschidere Gabriel Conache.