
Cu toţii dorim să ne bucurăm de sănătate şi energie întreaga viaţă. Ne informăm permanent şi încercăm să aplicăm cele mai noi metode de menţinere şi prelungire a vieţii active. Suntem convinşi că ştim totul despre organismul nostru, dar mai avem multe de învăţat. Natura a dat corpului uman echilibrul perfect încă de la creaţie şi mecanisme de apărare a sănătăţii. A mai dat şi tratamentul necesar: hrana cât mai naturală, apa, aerul, soarele, odihna, exercițiile fizice şi raţiunea de a le folosi în avantajul nostru.

În fiecare an, luna mai aduce beția florilor în lume. Este momentul să taci, să te bucuri și să înțelegi minunea și iubirea naturii ce ne înconjoară deși mândrul nostru Florar nu mai e ca altădată. Dimineți friguroase, zile fierbinți, o instabilitate aproape omenească deprimă natura. Florile pomilor s-au scuturat mult prea devreme, buruienile par vlăguite, bobocii trandafirilor zgribuliți. Natura ne este prietenă dacă ştim să o respectăm.
ARADON Sport local
ARAD. Comisia Judeţeană de Arbitri din cadrul AJF Arad a luat decizia de a delega o brigadă divizionară la finala Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2025-2026.
Local
43 dintre cei 1982 de candidați înscriși să susțină examenul scris la proba la alegere a profilului sau specializării au ales să nu se prezinte, vineri dimineață, în sălile de examen
Mapamond
Israelul a efectuat vineri lovituri împotriva Iranului, suspectat că dorește să se doteze cu arme nucleare. Atacurile au vizat un sit de îmbogățire a uraniului și l-au ucis pe șeful Gardienilor Revoluției, armata ideologică a regimului.
Local
În Parcul Eminescu va fi amenajată o fântână arteziană „pavimentală” și o statuie a lui Mihai Eminescu stând pe o bancă. Aleile vor fi pavate cu trei tipuri diferite de pavaj.
1
Local
Riscurile psihosociale la locul de muncă, respectiv stresul resimțit de angajați, au fost analizate de către inspectorii ITM Arad.
3
Mapamond
Miniștrii de externe europeni și-au reiterat „sprijinul neclintit pentru Ucraina” în timpul unei conferințe găzduite joi, la Roma, de către șeful diplomației italiene, Antonio Tajani, relatează dpa.
3