Publicul bucureştean şi sibian va putea viziona, începând de miercuri, filme marca TIFF 2011, festivalul care s-a desfăşurat la Cluj-Napoca în perioada 3 - 12 iunie şi care a inclus proiecţii-eveniment, spectacole de teatru şi concerte, expoziţii şi lansări, informează organizatorii.
SIBIU. CSU „Vasile Goldiş” a pus punct, în chip lamentabil, unui sezon absolut dezastruos. În faţa unui adversar sibian teoretic demobilizat după ratarea promovării, ai cărei jucători îşi „strigau” problemele înaintea meciului („Salarii, prime, ce se va întâmpla cu noi?”), trupa arădeană şi-a arătat crasa neputinţă şi a pierdut la un scor ce scuteşte de comentarii. Studenţii vor repeta astfel anul, doar că o vor face (dacă nu intervine vreun artificiu legat de licenţiere) într-un eşalon inferior.
Soarta studenţilor arădeni depinde de confruntarea de sâmbătă de la Sibiu, cu Voinţa.