ARAD. Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Arad continuă acţiunile de prevenire organizate săptămânal. De această dată localităţile ţintă au fost Vinga, Vladimirescu şi Lipova. În cele două zile de acţiuni au fost verificate aproximativ 500 de persoane, fiind aplicate 55 de amenzi.
Ministerul Transporturilor vrea banii înapoi de la companiile care lucrează pe şoselele din judeţul nostru.