Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, joi seară, după remiza cu Napoli, scor 3-3, din Liga Europa, că echipa antrenată de Marius Lăcătuş a avut o evoluţie foarte bună şi din punctul său de vedere este învingătoare.
Formaţia Steaua Bucureşti a încheiat la egalitate, scor 3-3 (3-1), meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei italiene Napoli, în etapa a doua a grupei K a Ligii Europa.
Tehnicianul Marius Lăcătuş, anunţat de finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, ca fiind noul antrenor al echipei din Bulevardul Ghencea, a declarat, duminică seară, că speră ca la formaţia bucureşteană să nu fie "mantaua de vreme rea" şi după două-trei etape să plece, informează prosport.ro.
Căpitanul echipei Steaua, Bănel Nicoliţă, a declarat, joi, că regretă plecarea tehnicianului Ilie Dumitrescu şi că speră ca actualul interimar, Eduard Iordănescu, să rămână în Ghencea şi după numirea unui antrenor principal.
Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, miercuri seară, că este deranjat de faptul că a auzit că Mihai Stoica a impus unele condiţii să vină la gruparea "roş-albastră" iar acesta nu este în măsură să o facă.