Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, miercuri seară, după o discuţie avută cu jucătorii şi noul antrenor interimar Eduard Iordănescu, că dacă echipa va câştiga următoarele patru meciuri nu va aduce un alt tehnician.
Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, marţi, la Sport.ro, că tehnicianul Eduard Iordănescu va ocupa funcţia de antrenor interimar, ajutat de tatăl său, Anghel Iordănescu, măcar pentru câteva luni.
Ilie Dumitrescu, care a părăsit luni seară funcţia de antrenor al Stelei, a stat 40 de zile pe banca grupării din Bulevardul Ghencea, a 13-a echipă pe la care a trecut în ultimii nouă ani.
Formaţia Steaua Bucureşti a debutat cu un eşec în ediţia 2010/2011 a grupelor Ligii Europa, după ce a fost învinsă, joi, în deplasare, scor 4-1 (1-1), de echipa engleză FC Liverpool, în prima etapă a grupei K.