ARAD. Poker sau premieră ? Aceasta este întrebarea înaintea ultimului joc important al sezonului, finala Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2011-2012.
ARAD. Patru dintre cele mai valoroase echipe din fotbalul judeţean au ca obiectiv câştigarea Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2011-2012. Două victorii. Atât le desparte de a-şi împlini visul.
În organizarea Direcţiei pentru Sport a Judeţului Arad, care a şi oferit premiile constând în diplome, cupe şi medalii, în weckend, pe terenul Bazei Sportive UVVG de pe malul Mureşului a avut loc turneul de volei pe plajă dotat cu Trofeul „Sportul pentru toţi”. Iată cum a arătat podiumul competiţiei masculine: 1. Moisa Abrudan - Maier Ciprian, 2. Perpelici Iulian - Gligor Sergiu, 3. Duma Victor - Bogdan Toma.
ARAD. Turneul Arad Open 2010, care a transformat oraşul nostru în centrul şahului românesc, s-a încheiat azi. După ultima rundă a categoriei principale, trofeul a fost înmânat lui Vlad Jianu. Dinamovistul, care deţine titlul de Mare Maestru (GM), a adunat 7,5 puncte. L-a urmat, la jumătate de punct, GM Szabo Gergely (Medicina Timişoara), iar podiumul a fost completat de GM George Grigore (Victoria Techirghiol).