ARAD. Sensibilizaţi de profesorii lor, elevii de la Gr. Şc. Forestier au dezvoltat o puternică celulă de acţiuni de voluntariat, integrată Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară (SNAC). În acest context ei sunt prezenţi la Centrul de zi pentru vârstnici din Aradul Nou, bucurându-se împreună cu aceştia în clipele cele fericite, dar şi punând mâna, împreună cu maiştrii instructori, pentru a efectua diferite reparaţii.
SEBIŞ. Liceul din Sebiş este participant în diferite voluntariate cum ar fi: