Filmul, intitulat “North Country”, este inspirat dintr-o poveste adevarata si urmareste lupta eroinei pentru supravietuire intr-o lume a barbatilor. Aceasta, pentru a-si castiga painea cea de toate zilele, se angajeaza la o mina din Minnesota.
Pentru a putea intra in pielea personajului, Theron a facut un lucru neobisnuit: a lucrat timp de 12 ore intr-o mina, unde a avut ocazia sa vorbeasca cu cateva dintre femeile angajate acolo.
Intr-un interviu acordat retelei de televiziune CBS, Charlize povesteste: “Cred ca lucrul cel mai important pe care l-am castigat a fost ca am putut sa le cunosc familiile si copiii. Sunt niste oameni simpli care se zbat sa supravietuiasca. Lupta lor zilnica este pentru a avea ce sa manance. Cred ca asta a fost lucrul care m-a impresionat cel mai tare.”
Charlize Theron este considerata una din cele mai frumoase femei de la Hollywood. Si iata ca joaca inca un rol care ii cere sa se urateasca. Pentru “Monster”, ea a luat in greutate aproape 14 kilograme si era aproape de nerecunoscut datorita machiajului.
Actrita marturiseste: “Mi s-a spus: A, iar faci un film in care esti urata! si eu am raspuns: Nu, fac un film in care este vorba despre oameni adevarati. ”
Charlize Theron a lucrat intr-o mina
Charlize Theron se pregateste sa castige inca un Oscar. Dupa ce a obtinut mult ravnitul trofeu pentru prestatia din "Monster", ea va juca acum rolul unei mame divortate pe nume Josey Aimes.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
La sosirea pompierilor, incendiul se manifesta generalizat pe o suprafață de aproximativ 250 mp cu posibilitate de propagare la un imobil din proximitate.
ARADON Sport local
„Galben-albastrele” au reușit un sfert patru senzațional, terminând meciul cu 17 puncte înscrise la rând, și și-au asigurat avantajul rezultatelor directe cu CSM CSU Târgoviște.
Mapamond
Statele Unite au denunțat luni, în fața Consiliului de Securitate al ONU, utilizarea de către Rusia în Ucraina a rachetei balistice de ultimă generație Oreșnik, o „escaladare periculoasă și inexplicabilă”, notează AFP.
3
România
Tragerea la sorți pentru desemnarea țărilor participante în cele două semifinale ale concursului Eurovision 2026 a avut loc luni la Viena, informează AFP.
Mapamond
NATO ca organizație și Groenlanda și-au anunțat luni voința de a colabora pentru a consolida apărarea acestui vast teritoriu danez autonom, sperând să-l descurajeze astfel pe președintele american Donald Trump, care dorește ca Statele Unite, principalul membru al NATO, să preia cu orice preț controlul asupra acestui teritoriu, relatează AFP.
4
Evenimente
Sub îndemnul „Rămâi calm. Imaginează-ți. Acceptă provocările”, organizatorii propun o noapte dedicată explorării continue și dialogului dintre sunet și imagine.
ARADON opinii
Au trecut sărbătorile, am rupt încă o filă din calendarul vieţii şi, hotărât, vom face schimbări în programul de îngrijire personală. Verificaţi unde se opreşte acul cântarului. Dacă nu aţi depăşit cele două kilograme în plus admise la sărbători, aveţi şansa de a reveni rapid la forma iniţială.
Citiți principiile noastre de moderare aici!