Noua productie intitulata “Tinerete furata” (“Youth Without Youth”/ “Tinerete fara tinerete”, dupa alte informatii) se va filma in Romania, incepand cu luna octombrie. Pe langa cateva orase din Roamnia,Coppola aales ca locatie si Palatul Reginei Maria din Balcic, Bulgaria.
Presedintele Traian Basescu s-a intalnit de curand cu regizorul la Palatul Cotroceni. Seful statului a declarat ca noul film al lui lui Coppola, realizat dupa o pauza de 8 ani, reprezinta un important beneficiu cultural pentru Romania.
Alaturi de Tim Roth si Bruno Ganz vor ajuca actorii romani Alexandra Maria Lara si Marcel Iures.
Francis Ford Coppola filmeaza in Romania
Celebul regizor, in varsta de 66 de ani lucreaza la un film pe care il va finanta din resurse proprii, inspirat de nuvelele lui Mircea Eliade.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
4
Mapamond
Partidul Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM) a cerut marți demisia președintei Maia Sandu, după ce aceasta a declarat că ar vota pentru reunirea cu România dacă s-ar organiza un referendum pe această temă, relatează agențiile EFE și INFOTAG.
UT Arad
Tehnicianul echipei UTA spune că dacă ar fi pus să aleagă din nou, ar opta pentru Antalya.
Local
La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta în interiorul locuinței, pe o suprafață de aproximativ 50 de metri pătrați.
ARADON Sport local
SARIYERSPOR. Unul dintre cei mai talentaţi jucători provenit din pepiniera „Bătrânei Doamne”, Ahmet Ekmekci, şi-a încheiat conturile cu gruparea de Liga 3, Progresul Pecica.
UT Arad
ARAD. În această iarnă, pe adresa clubului UTA au venit oferte pentru doi dintre tinerii mijlocaşi pregătiţi de Adrian Mihalcea.
Local
Intervențiile pentru combaterea efectelor poleiului și zăpezii în municipiu au fost coordonate de Primărie, prin SC Salubritate SA.
1
UT Arad
ARAD. Gerul care a pus stăpânire peste Arad şi terenurile îngheţate au cam încurcat socotelile staff-ului utist în prepararea primului joc oficial din acest an.
Citiți principiile noastre de moderare aici!