Chiar dacă Halloween-ul a trecut de ceva vreme, cântăreaţa a avut o înfăţişare care ar fi depăşit cu mult cel mai inspirat costum de fantomă.
Îmbrăcată într-o rochie din dantelă, transparentă, croită în stilul anilor ’20 şi cu o pălăriuţă pe cap, Courtney a reuşit să întoarcă privirile tuturor celor care au trecut pe lângă ea. Şi nu în sensul bun. Cândva cunoscută pentru formele-i apetisante, Love a afişat acum o siluetă scheletică care a dat naştere la îngrijorări cu privire la sănătatea sa.
Artista a reuşit să slăbească 23 de kilograme de anul trecut şi până acum. A ţinut un regim strict bazat pe peşte şi legume. Courtney a negat că ar fi suferit vreo intervenţie chirurgicală care ar fi ajutat-o să scape de kilogramele în plus.
Deocamdată vina pentru înfăţişarea sa neobişnuită cade pe stres. Love a declarat recent că are gânduri sinucigaşe după ce cenuşa soţului său, a rockerului Kurt Cobain, i-a fost furată din casă. Cântăreaţa spune acum că suspectează un fost prieten.
„Nu pot să cred că cineva ar putea lua de lângă mine cenuşa lui Kurt. Mi se pare pur şi simplu dezgustător şi deocamdată mă simt în pragul sinuciderii. Dacă nu reuşesc să o recuperez chiar nu ştiu ce o să mă fac”, a spus cu disperare Courtney.
Cea mai mare parte din cenuşa solistului Nirvana a fost împrăştiată la un templu budist din New York şi în râul Wishkah din Washington. Cu toate acestea, Courtney susţine că îşi păstrase şi ea o parte din cenuşă într-o gentuţă roz ascunsă în dulapul cu haine din reşedinţa sa din Hollywood. „Era tot ce îmi mai rămăsese de la el. Cine a mai pomenit să furi cenuşa cuiva?”, a adăugat artista. Kurt Cobain s-a sinucis în 1994.
Citiți principiile noastre de moderare aici!