“Sora mea Patricia este de neinlocuit”, a declarat intr-un comunicat fratele acesteia, senatorul Edward Kennedy. “Toţi cei care o cunoşteau o adorau (…) Deplangem pierderea ei”, a adăugat senatorul.
Preşedintele Kennedy a avut opt surori şi fraţi, printre care actualul senator de Massachusetts, Edward, şi fostul procuror general Robert Kennedy, asasinat in 1968, in timpul campaniei pentru preşedinţia Statelor Unite.
Patricia Kennedy Lawford s-a implicat activ in campaniile politice ale fraţilor săi, John, Robert şi Edward.
A fost căsătorită cu actorul britanic Peter Lawford, cu care a avut patru copii. Cei doi au divorţat in 1965 din cauza aventurilor extraconjugale ale actorului.
Patricia a fost o iubitoare de artă şi şi-a dedicat o mare parte din viaţă activităţilor in interes caritabil.
Citiți principiile noastre de moderare aici!