aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
România
Bolojan, huiduit de angajații Senatului: „Pleacă la tine, în Oradea!”

Bolojan, huiduit de angajații Senatului: „Pleacă la tine, în Oradea!”

la 22 January 2025 13:16
47 Comentarii

Bolojan, huiduit de angajații Senatului: „Pleacă la tine, în Oradea!”

FOTO: captura video - adevarul.ro
22 January 2025 13:16
Sunt proteste la Senat, după ce Ilie Bolojan a anunțat concedieri și organizarea de concursuri pentru posturile angajaților. Președintele Senatului a fost întrerupt la conferința de presă, în care anunța noile măsuri.
Sunt proteste la Senat, după ce Ilie Bolojan a anunțat concedieri și organizarea de concursuri pentru posturile angajaților. Președintele Senatului a fost întrerupt la conferința de presă, în care anunța noile măsuri.

Trimite articolul

X

„Pleacă la tine, în Oradea”, s-a auzit pe holul instituției, potrivit adevărul.ro

Pe timpul conferinței de presă, Bolojan s-a adresat angajaților care îl huiduiau: „Stimați colegi, eu vă respect”.

La un moment dat, Bolojan a cerut unui jurnalist să repete întrebarea, pentru că nu a putut să o audă din cauza huiduielilor angajaților din Senat. La finalul conferinței de presă, președintele Senatului s-a dus să discute cu angajații, care i-au reproșat că vrea să reorganizeze organigrama.

Una dintre angajate a spus presei că nu este corectă reorganizarea organigramei, de aceea au decis să „protesteze spontan”: „Dacă există oameni care au fost angajați fără concurs, să își asume și aceia să dea concurs. Nu e cazul majorității dintre noi”.

SURSA: www.bihon.ro

Ilie Bolojan anunță aproape 200 de concedieri la Senat și reducerea numărului de mașini și a cotei de combustibil

Trimite articolul

X
Taguri:
concedieri ,
ilie bolojan ,
protest ,
senat
47 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Cosmin says:
    January 22, 2025 at 1:30 pm

    e debandada peste tot la stat, taietori de frunze care incaseaza bani degeaba

    Reply
    • Emilia says:
      January 22, 2025 at 5:28 pm

      Un nimeni bolovan asta sluga lui verner vrea locul lui 🙁

      Reply
      • Sorina T. says:
        January 22, 2025 at 8:25 pm

        Daca statul vrea sa reduca cheltuielile sa il dea afara pe joianis. Si urmatorii doi, de mânuță, ciolacul si bolojan.

        Reply
        • Q says:
          January 23, 2025 at 12:30 am

          Sa incepem cu oricine…dintre kiwi, marcel si burdujel … mai bine toti 3 odata …

          Reply
          • jos guvernul says:
            January 23, 2025 at 4:51 pm

            Prim-ministrul cu 8 clase (în lipsa originalului diplomei de BAC) ne-a recomandat, unde altundeva decât pe Tik Tok, să fim happy. Comasatul șef bolojenelul cred că e un pic (mai mult) dus cu pluta si zice prostioare la rezistenti, in rest sa plece ei ca trebuie.

        • gelu says:
          January 23, 2025 at 4:55 pm

          ”Respect pt pleava societatii” si sa plece guvernul sorosit da urgent 😉

          Reply
          • Danciu says:
            January 23, 2025 at 5:16 pm

            Guvernul asta n-a plecat, mai e inca in functie??

      • Gligor N. says:
        January 22, 2025 at 8:36 pm

        bolojeanul e dupa chipul si asemanarea lui verner. or sa zboare amandoi rapid

        Reply
      • @gata ca ajunge says:
        January 22, 2025 at 8:48 pm

        Au ajuns ciolacu cu bolojan “guvern” e de noaptea mintii ce in Romania. Da sunt ca si plecati deja indiferent de cat rau mai fac inca ………

        Reply
    • Relu says:
      January 22, 2025 at 5:34 pm

      Asta e servitorul personal a lui joianis. Nu concediaza pe nimeni detaseaza la alte institutii 🤣

      Reply
      • Georgi says:
        January 22, 2025 at 6:02 pm

        Nici în Oradea nu a dat afară pe nimeni ,doar ,,au plecat” vreo 30 % din angajați,sub conducerea lui.Intrăm în faliment datorită companiilor de stat-majoritatea sunt pe pierderi de ani de zile(Tarom,CFR,etc) și al agențiilor guvernamentale pline cu rude și cunoștințe.Bravo Bolojan!

        Reply
        • Raul says:
          January 22, 2025 at 8:31 pm

          Romania e in faliment de cand guverneaza pesede penele si indivizi de teapa lui claus si a basescului. Adica de vreo 30 de ani. Trebuie dati afara urgent acesti naimiti ai strainilor si din parlament si din ministere si pusi unde e locul.

          Reply
          • Costin D. says:
            January 22, 2025 at 10:17 pm

            Guvernul pesede penele o mizerie o sa i zboare romanii ca sicum n-ar fi fost.

        • Dia says:
          January 22, 2025 at 8:38 pm

          In Oradea a dat jos statuia lui Mihai Viteazul din centru si a pus-o pe a lui ladislau. Si din asta se vede cat iubeste specimenul romanii ……..

          Reply
        • Lucas says:
          January 22, 2025 at 10:43 pm

          Bravo

          Reply
    • Unu says:
      January 22, 2025 at 6:23 pm

      Un țăran la capitala

      Reply
      • Cristi says:
        January 22, 2025 at 10:01 pm

        Mai fasole!tu,ai vazut cum arata Oradea?de ce esti prost?

        Reply
        • g says:
          January 23, 2025 at 11:53 am

          Domnule Cristi. Si Sibiul arata bine …………..

          Reply
  2. Bomboanel Patraulea says:
    January 22, 2025 at 2:21 pm

    Nu le place putorilor să plece în mediul privat din căldura și vacanța din administrația publică.
    La CJ Arad pe când asemenea măsură?
    Ce zici Cionca?

    Reply
    • darius says:
      January 22, 2025 at 5:30 pm

      Din gasca lui petrov basecu au ajuns sa conduca asta din poza si cioanca de care zici tu. Astia 2 nici un liceu n-ar termina pe bune……..

      Reply
      • Georgi says:
        January 22, 2025 at 6:04 pm

        Ai neamuri la Senat?Ți frică să nu rămână fără prime ,un loc cald și meniul zilei la 15 lei ?

        Reply
    • Todor G. says:
      January 22, 2025 at 8:45 pm

      Guvernu bolojanului trebe sa plece primul ca-si bate joc de romani! Si va pleca sigur ca oamenii nu mai indura

      Reply
      • ar1 says:
        January 23, 2025 at 12:34 pm

        hoppa …cica si in Arad sunt speriati cei care au intrat prin smecherii…esti printre ei se vede…ai musca ???

        Reply
  3. Sorin says:
    January 22, 2025 at 2:37 pm

    In locul celor care protesteaza m-as razbuna crunt de tot. M-as angaja la privat.

    Reply
    • Etc says:
      January 22, 2025 at 8:28 pm

      Adica sa munceasca?! Bre, tu esti satana…

      Reply
  4. zabrele says:
    January 22, 2025 at 2:51 pm

    trebuia sa concedieze macar jumatate, prea multi inutili la stat care sug bugetul !

    Reply
  5. Votant says:
    January 22, 2025 at 3:23 pm

    Cazul Lazar Faur, cand a ramas fiul fara permis si-a angajat consiler la primarie care sa il care. TPL (se stie cine)

    Reply
  6. Helmut says:
    January 22, 2025 at 3:41 pm

    Adică cum dai tu oameni afară dacă ești șeful Senatului crezi că ești stăpânul Senatului sau Faraonul Senatului crezi că faci ce vrei dar nu ți este rușine o să putrezești în pușcăria că te dau în judecată pe penal. pleacă la Oradea băi chelule

    Reply
    • Parkinsonezul says:
      January 22, 2025 at 4:11 pm

      Helmut, îți aduc un sul de hărtie igienică? Ai deschis gura și a început să miroasă a grup sanitar.

      Reply
  7. să fie peste tot says:
    January 22, 2025 at 4:12 pm

    Afară cu q.rvele de serviciu și cu fochiștii la Soare.

    Reply
  8. Nelu says:
    January 22, 2025 at 7:59 pm

    Cionca, Bibart, voi cand faceti restructurari? Bibart, ai angajat peste 1000 de persoane la Primaria Arad, Falca la fel. Asta a fost motivul de ati marit taxele? Nu mai aveti bani pentru puturosi si trantori?

    Reply
  9. Mitrut Cipariu says:
    January 22, 2025 at 8:27 pm

    Penele si pesede aceeasi mizerie. Atata stiu sa dea oamenii afara si sa taie pensii si salarii cum fac acum. Rusine!!!

    Reply
  10. calin says:
    January 22, 2025 at 8:37 pm

    este piata libera, mergeti la privat si numai cersiti mila

    Reply
  11. Dinu says:
    January 22, 2025 at 8:42 pm

    Sorosistii din guvern incearca sa ii invrajbeasca pe romanii din privat cu cei de la stat. Ei uita ca toti sunt dati afara de unde lucreaza si au salarii de mizerie care se taie de oameni ca si caricatura din poza 🙁

    Reply
  12. Etc says:
    January 22, 2025 at 10:24 pm

    Adevarul ca traba cu scanatul cartelei de pontaj ar trebui introdusa in fiecare institutie. Sunt persoane din administratie pontate pe hartie care nu-si stiu exat unde le este biroul…Vezi pe aia de la cultura si turism…

    Reply
  13. ION says:
    January 23, 2025 at 12:02 am

    Sa dea afara vreo 300.La ce trebuie atatia angajati la stat care nu fac nimica.Plimba hartiile de ici colo.Uitativa la celelalte mari orase europene cati angajati au la primarii.

    Reply
  14. Zilo says:
    January 23, 2025 at 1:24 am

    Asta e. Trebuie făcută ordine, că prea mulți se îmbuibă pe seama celor care muncesc cu adevărat. Ar trebui să plece din toate instituțiile de stat măcar 25%.

    Reply
  15. Costina says:
    January 23, 2025 at 3:10 am

    Acest guvern trebuie sa plece si va pleca. Prea mult rau fac.

    Reply
  16. Triumviratul toxic pnl-psd-udmr says:
    January 23, 2025 at 8:38 am

    O ho ho! Ar trebui un asemenea reformator și prin administrația arădeană.
    Gândiți-vă că actualmente primăria Arad are mai multe mașini decât numărul de angajați pe care-i avea în ’89!
    Despre c.j. ar trebui să știți că e o insituație total inutilă, o avem în România pt. că e copiat cel mai prost și mai stufos sistem administrativ din Europa, cel francez. Nu există sistemul inutil al ,,c.j” în celelalte stare europene incare primăriile au o autonomie totală în chestiuni ce țin de administrația locală! De fapt asemenea suprastructuri nu există în statele cu ,,apa caldă” pe care le place unora să le de-a că exemplu doar când le convine.

    Reply
  17. un nimeni says:
    January 23, 2025 at 11:39 am

    Noi tot pe Calin Giorgică îl alegem orice ar fii !!! dar ai avut o inițiativă remarcabilă, succes până la capăt …

    Reply
  18. ar1 says:
    January 23, 2025 at 12:27 pm

    sunt deranjati miticii puturosi ca vrea sa faca ordine Bolojan …Bravo , bine faci cu putorile !! La adunat de gunoaie mai ales cu blonda aia vopsita cepra ce a ajuns prin a dat ……….

    Reply
  19. aradean 100% says:
    January 23, 2025 at 12:37 pm

    vad ca plin de parasute sunt pe aici deranjate (ti ) ca vrea sa faca ordine cu putorile ajunse prin……………………… Afara cu ei la cules de sparangel

    Reply
  20. REFORMATORUL INCHIZITOIAL says:
    January 23, 2025 at 12:54 pm

    Idiotul asta cretin ,cu mecla de criminal din tipologia acedlora din Indexul lui Cesare Lombroso, are 3 *calitati*: sa dea oameni afara, , sa le taie salariile, sa darame cladiri cu forta sub preteztul construirii a nu stiu ce obiective (atentie…..plus spaga)! Asta-i vestitul *reformator* Bolojan?! Cred ca ar fi bun de paznic, nu de conducator…..daca penelicii si-au pus sperantele in el, mai bine treceau la suicid!

    Reply
  21. Anonimul arădean says:
    January 23, 2025 at 2:07 pm

    Amuzant să vezi cum s-au activat petardele aurist-șoșociste…numai valori ale urbei 😁

    Reply
    • eu says:
      January 23, 2025 at 2:29 pm

      Imi place fel in care tu si seful tau, dati vina pe “petardele aurist-șoșociste” . Sa inteleg ca voi sunteti votantii psd-pnl, votantii care va vindeti pe un kil de faina si un litru de oloi ?

      Reply
  22. Eric says:
    January 23, 2025 at 2:22 pm

    De plecat obligatoriu aia de la guvernare pesede penele cu ceol lacu si bolojanelul in frunte afara !!!

    Reply
  23. Vatman says:
    January 23, 2025 at 10:40 pm

    Foarte bine!sa vina la noi in vest.Oradea,Arad,Timisoara sa faca ce a facut extraordinar in Bihor.Salariile vatmanilor sa fie EGALE(incadrare)ca a celor din Cluj ori capitala!doar nu au 2 perechi de…manse,controlere,pedale,butoane,linii,macaze,etc!

    Reply
  24. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Simion: Dacă nu vom fi invitaţi de preşedinte la consultările reale, mai departe nu mergem. Nu participăm la această şaradă
    3
    Kelemen Hunor: Opțiunea noastră este să refacem coaliția care a funcționat până acum o lună
    4
    Arădeanul Lucian Vărșăndan anunță că se retrage de la șefia Teatrului German din Timișoara
    5
    Proiect USR: Femeile însărcinate să aibă dreptul la însoțitor în maternitate pe durata nașterii
    6
    Workshop organizat de UVVG
    7
    Grindeanu îi răspunde Oanei Gheorghiu pe tema listării la bursă a unor companii de stat
    8
    Gabriel Andronache (PNL): Ilie Bolojan poate fi desemnat din nou prim-ministru
    9
    Scriitorul argentinian Ox Maló, în performance la Arad
    10
    Finală arădeană în CN de fotbal al liceelor creștine

    Local

    Arădeanul Lucian Vărșăndan anunță că se retrage de la șefia Teatrului German din Timișoara
    În vârstă de 51 de ani. Lucian Vărșăndan a făcut parte colectivul Teatrului German de Stat Timișoara din 1999, când a fost angajat pe postul de secretar literar al singurei instituții din România care produce exclusiv spectacole în limba germană.

    România

    Nicușor Dan: Ar trebui ca joi partidele să discute între ele și vineri să vină la mine cu concluziile
    Președintele Nicușor Dan, a declarat, miercuri, că partidele și-au asumat că vor veni la Cotroceni cu condițiile pe care le au pentru a susține o guvernare minoritară, urmând ca joi să discute între ele aceste aspecte, iar vineri să-i prezinte concluziile șefului statului.

    ARADON Sport local

    Daria Toma va continua la FCC Baschet UAV Arad
    Formația arădeană păstrează un nucleu important din sezonul precedent, extrema fiind a 5-a jucătoare anunțată de club pentru stagiunea viitoare.

    România

    Plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază, prelungită până la 31 decembrie - lege promulgată
    Președintele Nicușor Dan a promulgat, miercuri, legea prin care este prelungită plafonarea adaosului comercial la alimentele de bază până la data de 31 decembrie 2026.

    Local

    Canicula amenință recordul lunii iunie, la Arad. Meteorologii estimează până la 39 de grade
    Potrivit datelor Administrației Naționale de Meteorologie, temperatura maximă absolută pentru luna iunie la stația meteorologică Arad este de 37,8 grade Celsius, valoare înregistrată pe 30 iunie 2022 și egalată pe 26 iunie 2025.

    România

    Miruță declară că USR propune o rotație între un guvern minoritar de dreapta și un executiv monocolor PSD
    Ministrul interimar al Apărării, Radu Miruță, membru al Biroului Național al USR, anunță că partidul din care face parte propune o rotație la guvernare între un executiv minoritar PNL-USR-UDMR și un cabinet monocolor PSD.

    Advertorial

    Când bucătăria vorbește despre tine înainte să apuci să scoți un cuvânt
    Există ceva aproape magic în felul în care o bucătărie bine gândită schimbă atmosfera întregii locuințe.

    România

    Nazare: România nu merită să piardă miliarde de euro din finanțări și fonduri. Românii au nevoie ca de aer de acești bani
    România nu merită să piardă brusc miliarde de euro din finanțări sau fonduri, așa cum risca în vara anului trecut, iar românii, în ciuda învrăjbirii alimentate azi din toate direcțiile, au nevoie ca de aer de acești bani și de acest loc în lume, a scris, miercuri, pe pagina sa de socializare, ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare. 1

    Evenimente

    GALERIE FOTO
    Arădenii, invitați la deschiderea Ghioroc Summer Fest
    ARAD. Sâmbătă, 27 iunie, începe oficial ediția a XV-a a Ghioroc Summer Fest, eveniment devenit deja tradiție pe malul lacului Ghioroc. 1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.