Ordonanta privind obligativitatea anvelopelor de iarna, adoptata de Senat
<p>Talonul auto va fi retinut iar amenzile vor urca pana la 4.000 de lei, se arata in ordonanta de urgenta, adoptata marti de Senat, prin care se impune obligativitatea echiparii autoturismelor cu anvelope de iarna in sezonul rece.</p>
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Casa Pianului Jacques Faix din Arad îi invită pe melomani la o întâlnire rară cu sunetul unei viori Stradivarius.
Local
În perioada 20-22 martie 2026, pompierii militari arădeni au intervenit la zece incendii de vegetație uscată, pe raza județului.
România
În peste 95% dintre unitățile de învățământ din țară se organizează, începând de luni, simularea examenului de Bacalaureat.
România
Rezultatele extragerilor loto din data de 22-03-2026 sunt următoarele:
Mapamond
Premierul sloven, Robert Golob, a anunţat duminică restricţii la vânzările de carburanţi, în contextul presiunilor create de conflictul din Orientul Mijlociu asupra aprovizionării benzinăriilor, transmite dpa.
Citiți principiile noastre de moderare aici!