„Suporterii m-au făcut fericit cred că de la primul joc, când am început acest campionat. Le mulțumesc de fiecare dată pentru aportul depus. (n.r. – v-au convins suporterii să rămâneți?) Nu trebuie să mă convingă nimeni, eu știu ceea ce trebuie să fac. Lucrurile sunt clare, nu le discut acum la televizor. Le discut cu cine trebuie și vom vedea. Ca de fiecare dată, orice meci îl trăiești pentru că vrei și îți dorești enorm să câștigi. Le-am promis că în ziua sărbătorii de 81 de ani le vom oferi victoria cu Constanța. Nu am reușit, dar cred că această victorie e exact ce și-au dorit ei pentru acest sfârșit de campionat. Până acum au avut un comportament ireproșabil. Am reușit să creăm un grup care să se lupte chiar și când obiectivele erau clar atinse. Mă bucur și cred că ne vom prezenta la fel și la ultima partidă. Avem jucători care joacă din iarnă constant, care joacă doar ei. Or fi și ei obosiți sau poate chiar relaxați. Dar important e doar să câștigi”, a declarat Adrian Mihalcea.
Trimite articolul
XNormal ca vrea m.muult!play-off si cupe europene,la fel si suporterii!