„Noul sezon începe cu un meci la fel de important pentru noi ca și cele din campionat: confruntarea din Cupă de la Lugoj, împotriva unei echipe bune, care ne-a provocat singura înfrângere din returul campionatului trecut. După ani de contraperformanțe în Cupă, este timpul ca UTA să devină revelația competiției printr-o participare în fazele superioare, când vor intra în competiție și echipele de Liga I, aflate la nivelul fotbalistic spre care tindem. Bătrâna Doamnă” trebuie să-și confirme statutul și blazonul printr-o calificare în faza superioară, iar noi ca suporteri trebuie să-i fim din nou alături. Cei care doresc să vină la Lugoj o pot face cu autocarul, plecarea fiind stabilită marți, 25 august, ora 16.00, de pe platoul din fața stadionului Francisc Neumann (UTA). Înscrieri se pot face la numerele de telefon: 0751-100794 sau 0740-147291, pe pagina de facebook a Suporter Club UTA sau la adresa de mail: suporterclubuta@yahoo.com. Costul deplasării: 10 lei. Dat fiind timpul scurt între ora plecării și ora începerii meciului de la Lugoj (17.30), îi rugăm pe toți cei care se vor înscrie să fie punctuali, deoarece la ora 16.00 se va pleca”.
Fanii, alături de UTA, la Lugoj
Suporter Club UTA anunta deplasarea la meciul dintre CSM Lugoj şi UTA, care va avea loc mâine, de la ora 17.30, semn că lucrurile reintră în normal, iar fanii sunt alături de echipă încă de la primul meci oficial al sezonului. iată, în continuare, comunicatul SCU:
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Ciprian Ciucu, candidatul Partidului Național Liberal, a obținut 39.081 voturi (32,5%), în Sectorul 3 al Capitalei, la alegerile locale parțiale organizate duminică pentru funcția de primar general al municipiului București, arată datele publicate, în timp real, pe site-ul Autorității Electorale Permanente, după centralizarea voturilor din toate secțiile de pe raza sectorului, adică 294 de secții.
Mapamond
Președintele francez Emmanuel Macron a avertizat China, duminică, că dacă nu cooperează pentru a reduce excedentul său comercial, Uniunea Europeană va fi obligată să reacționeze în lunile următoare cu măsuri care ar putea include tarife vamale similare celor impuse de președintele american Donald Trump, relatează EFE și AFP.
UT Arad
ARAD. Comisia Centrală de Arbitri a decis ca meciul de mâine, de pe Arena Francisc Neuman, ora 17.30, să fie condus de numărul 1 în arbitrajul românesc, Istvan Kovacs (Carei).
România
Președintele Nicușor Dan se va afla în vizită în Franța luni și marți, când se va întâlni cu românii din diaspora, la Paris și va fi primit de omologul său, Emmanuel Macron, la Palatul Elysee.
5
Mapamond
Trimisul special al președintelui american în Ucraina, Keith Kellogg, a declarat că un acord pentru a pune capăt războiului din Ucraina este 'foarte aproape' și depinde acum de rezolvarea a două probleme principale nerezolvate: viitorul regiunii Donbas din Ucraina și a centralei nucleare Zaporojie, transmite duminică Reuters.
Mapamond
Ajustările făcute strategiei de securitate națională a SUA de către președintele Donald Trump sunt „în linii mari aliniate” cu viziunea Moscovei, a declarat duminică purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, într-un interviu acordat televiziunii de stat, informează AFP.
4
UT Arad
Marius Coman s-a adaptat repede la UTA, dar a avut nevoie de colegi pentru a ieși în evidență. Imediat ce el a ajuns la Arad, UTA n-a mai câștigat multe etape!
Evenimente
SEMLAC. Comuna Semlac pare că este locul preferat al părintelui Constantin Necula.
Citiți principiile noastre de moderare aici!