aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Luceafărul Oradea - UTA 0 - 1, final

Luceafărul Oradea - UTA 0 - 1, final

la 20 September 2016 08:56 Reactualizat la: 20 September 2016 17:58

Luceafărul Oradea - UTA 0 - 1, final

<p>FOTO: bihon.ro</p>
20 September 2016 08:56 Reactualizat la: 20 September 2016 17:58
Formaţii oficiale: Luceafărul: Pap - Nogo, Ilie, Balea, Păcurar - Ban, Hlinca, Ţegle, Bedea - Roşu, Arnăutu. UTA: Miron - David, Manea, Gligor, Burlă - Strătilă, Chindriş, Tănase, Andor - Ad. Petre, Curtuiuş.
Scris de Leo Sfara - Formaţii oficiale: Luceafărul: Pap - Nogo, Ilie, Balea, Păcurar - Ban, Hlinca, Ţegle, Bedea - Roşu, Arnăutu. UTA: Miron - David, Manea, Gligor, Burlă - Strătilă, Chindriş, Tănase, Andor - Ad. Petre, Curtuiuş.

Trimite articolul

X

Min 1. A început meciul din localitatea Sînmartin, dintre Luceafărul Oradea şi UTA, gazdele evoluând în albastru complet, pe când arădenii în roşu.

După 18 secunde Bedea a văzut cartonaşul galben.

Min 4. Ţegle a primit o minge în faţa careului mic însă a şutat aiurea din poziţie de faţă în faţă cu portarul Miron.

Deşi e destul de rece şi bate vântul în tribune s-au adunat aproape 500 de spectatori. Gazonul este ideal.

Min 12. Au ajuns la stadion şi fanii echipei UTA, înghesuiţi într-un microbuz.

Min 15. Meciul se desfăşoară mai mult între cele două careuri mari, aşa că marile ocazii lipsesc. A fost totuşi un şut al lui Ţegle de la vreo 20 de metri, dar Miron a respins.

Min 24. Am trecut deja de mijlocul primei reprize şi UTA nu a reuşit încă să intre periculos în careul advers. Luceafărul domină clar partida, însă fără a avea mari oportunităţi de gol.

Min 32. UTA a avut o lovitură liberă de la 25 de metri, însă mingea şutată de Gligor s-a lovit de zid şi a ieşit în corner, acesta rămânând fără rezultat.

Min 36. Gazdele au înălţat o minge la 25 de metri de poarta arădeană, Chindriş şi Manea au sărit să o respingă, însă primul i-a spart nasul celui de al doilea, Manea primind îngrijiri medicale în acest moment.

Min 41. După ce Manea a reintrat în teren, UTA a început parcă să pună mai multe probleme adversarului chiar dacă nu a existat vreo ocazie clară de gol. Andor a primit cartonaşul galben pentru o simulare în careul orădenilor.

Min 43. Păcurar a şutat de la 20 de metri pe lângă poarta lui Miron.

Min 44. UTA a fost aproape de gol după ce Ban respins greşit o minge în propriul careu, mingea trecând o palmă pe lângă propria poartă.

Min 45+1. E pauză la Sînmartin, Luceafărul şi UTA fiind la egalitate 0-0 după o repriză destul de slabă.

Min 46. S-a reluat meciul fără nicio schimbare în cele două echipe.

După 25 de secunde Păcurar a primit o minge în faţa careului mic însă a şutat puţin pe lângă poartă.

Min 54. Ad. Petre a prins un şut sănătos de la 22 de metri însă portarul Pap s-a opus golului.

Min 56. Fază legată pentru UTA: Strătilă a centrat de pe dreapta, Andor a retrimis în faţa porţii din partea stângă, însă Curtuiuş şi-a bătut joc de ocazie şi a şutat aiurea.

Min 57. Gol! Începutul bun de repriză al arădenilor s-a materializat şi pe tabela de marcaj: David a aruncat mingea la Andor, acesta a prelungit cu capul la limita careului mic acolo de unde Ad. Petre a şutat surprinzător de lângă Ilie şi a marcat: 0 – 1.

Min 60. Prima schimbare la UTA, în locul lui Andor intrând Copil.

Min 61. Arnăutu a trecut pe sub o minge exact în faţa careului mic arădean.

Min 63. După un corner al lui Burlă, Curtuiuş a trimis cu capul în plasa laterală.

Prima schimbare şi la orădeni, în locul lui Nogo întrând ex-utistul Sorian.

Min 69. Gazdele încearcă să revină în joc, însă se precipită şi nu par a avea forţa necesară să pună în pericol buturile lui Miron.

Min 70. Ocazie imensă pentru UTA, portarul Pap agăţând în ultimul moment cu piciorul o minge şutată de Copil din interiorul careului.

Min 71. La gazde a ieşit căpitanul Roşu şi a intrat Balla.

Min 75. Ultima schimbare la gazde, în locul lui Arnăutu intrând Cigan.

Min 76. Modificare şi la UTA, în locul lui Strătilă întrând Covaci.

Min 84. Un contraatac rapid şi periculos al celor de la Luceafărul a adus mingea la Balla însă şutul acestuia din interiorul careului a trecut milimetric pe lângă poartă. A fost o ocaziei mensă de egalare.

Min 88. Ultima schimbare şi la UTA, în locul lui Ad. Petre intrând Jorza.

Min 90+1. Orădenii domină acest final de joc însă nu reuşesc să pună în real pericol poarta lui Miron. Balla a încercat un şut de la distanţă însă mingea a trecut pe lângă poartă.

Min 90+2. Curtuiuş a scăpat singur cu portarul, pe un contraatac rapid, însă a tras aşa de slab încât un fundaş advers a reuşit să respingă din faţa liniei porţii.

Min 90+4. Final de meci la Sînmartin, cu UTA victorioasă pe merit după o repriză secundă bună a elevilor lui Roland Nagy.


Astăzi, de la ora 15.30, UTA dă piept cu Luceafărul Oradea, un alt meci important în economia clasamentului. Vom fi, pentru dumneavoastră, la faţa locului şi vom transmite meciul în format live text, pe siteul www.aradon.ro.

Comisia Centrală de Arbitri l-a delegat pe Vladimir Nagy (Aiud) – la centru, el fiind ajutat de Adrian Vornicu (Iaşi) şi Ovidiu Aruşoaiei (Piatra Neamţ) – asistenţi. Rezervă: Dragoş Lunca (Cluj). Observatori FRF: Daniel Sabău (Zalău) şi Iulian Spătaru (Timişoara).

UTA a plecat încă de ieri după amiază la Oradea, în lot având loc doar o modificare, Copaci lăsând locul lui Costin.

Trimite articolul

X
Taguri:
aradon ,
fotbal ,
live text ,
luceafarul oradea ,
uta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Clasări pe podium în prima etapă a CN de gimnastică
    3
    Noi blocuri sociale pe strada Tarafului
    4
    Şoimii Şimand a pierdut barajul de promovare
    5
    Incursiune „în viața” unui spectacol
    6
    Edith Eger, supravieţuitoare a Holocaustului şi autoarea cărţii „Balerina de la Auschwitz”, a murit la 98 de ani
    7
    POLITIC. Răzvan  Anghel (senator USR): „PSD și AUR au ales același drum. Au o relație de simbioză”
    8
    Sărbătoarea fotbalului juvenil, la Chișineu Criș!
    9
    PNL: Moțiunea PSD-AUR e dorința conducerii PSD, nu voința românilor. PSD a ales să îngroașe obrazul
    10
    Subprefectul Marius Sulincean și-a depus demisia

    Mapamond

    Ungaria restricționează permisele de ședere pentru imigranți
    Ungaria a restricționat printr-o hotărâre de guvern emisă sâmbătă eliberarea permiselor de ședere pentru imigranții din afara Uniunii Europene, informează dpa.

    Mapamond

    VIDEO
    La aniversarea debarcării în Normandia, secretarul american al apărării cere Occidentului sprijin pentru SUA
    Aliații din Al Doilea Război Mondial au aniversat sâmbătă în Franța 82 de ani de la debarcarea în Normandia începută în 6 iunie 1944, relatează dpa. 1

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan: MApN și MAI vor suplimenta misiunile de cercetare în Marea Neagră, în cursul acestei veri
    Președintele Nicușor Dan anunță că Ministerul Apărării Naționale (MApN) și Ministerul Afacerilor Interne (MAI) vor intensifica, pe perioada verii, misiunile de cercetare și recunoaștere a eventualelor pericole, astfel încât litoralul românesc să fie în siguranță.

    România

    VIDEO
    Președintele Dan afirmă că raportul privind anularea alegerilor din 2024 va fi prezentat într-un termen rezonabil
    Președintele Nicușor Dan a declarat, sâmbătă, la Constanța, că își dorește, la fel ca mulți cetățeni, clarificarea și închiderea subiectului privind anularea alegerilor din 2024, însă nu poate avansa deocamdată un termen pentru prezentarea raportului complet asupra acestui caz. 1

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan anunță că va discuta cu Volodimir Zelenski despre incidentul cu drona maritimă din Portul Constanța
    Președintele României, Nicușor Dan, susține că va discuta direct cu președintele Ucrainei, Volodimir Zeleski, pe tema dronei maritime ucrainene care a explodat, vineri, în Portul Constanța. 1

    Local

    Beat și fără permis, a căzut cu ATV-ul
    DRAUȚ. Un bărbat din Drauț este cercetat de polițiști, după ce, fiind sub influența alcoolului, a condus un ATV fără a deține permis de conducere și s-a răsturnat.

    Local

    Reținut, după "războiul declarat" oglinzilor de mașini 
    ARAD. Noaptea de 6 spre 7 martie a fost noaptea în care un bărbat din Arad a "declarat război" oglinzilor de la mașinile parcate pe două străzi din municipiu. După două luni, polițiștii l-au identificat pe "războinic" și l-au reținut pentru 24 de ore. 1

    Local

    Se anunță amenzi-record pentru băncile din România. Clienții, îndemnați la procese
    Mii de arădeni ar putea să își recupereze bani de la bănci, sursele anunțând că băncile din România ar fi „aranjat” ROBOR-ul. 5

    România

    Nicușor Dan: Drona care a explodat în Portul Constanța este ucraineană, dar Rusia este responsabilă
    Președintele Nicușor Dan a confirmat, sâmbătă, că drona maritimă care a provocat explozia de vineri din zona Portului Constanța este una ucraineană, însă a subliniat că vinovată de situația creată în România este Federația Rusă. 2
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.