aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Mircea Rednic, ireal: „Totuși, am făcut ceva pentru Dinamo, s-a văzut și astăzi”

Mircea Rednic, ireal: „Totuși, am făcut ceva pentru Dinamo, s-a văzut și astăzi”

De Leo Sfâra
la 13 May 2024 08:44
16 Comentarii

Mircea Rednic, ireal: „Totuși, am făcut ceva pentru Dinamo, s-a văzut și astăzi”

13 May 2024 08:44
Aseară târziu, în partea a doua a conferinței de presă de după Dinamo – UTA 2-0, Mircea Rednic a avut un iureș împotriva administratorului judiciar de la Dinamo, Răzvan Zăvăleanu.
Scris de Leo Sfâra - Aseară târziu, în partea a doua a conferinței de presă de după Dinamo – UTA 2-0, Mircea Rednic a avut un iureș împotriva administratorului judiciar de la Dinamo, Răzvan Zăvăleanu.

Trimite articolul

X

A fost o adevărată tiradă, iar la un moment dat, antrenorul UTA-ei a spus:

„Totuși, am făcut ceva pentru Dinamo, s-a văzut și astăzi”.

Oare, la ce s-a referit Mircea Rednic? Pare ceva ireal, dar totul este public, toată lumea poate vedea conferința de presă.

Printre altele, Rednic a mai declarat:

„Marele administrator judiciar… A zis că au fost niște nereguli, că Rednic și-a urmărit interesul, care au fost neregulile? Am plătit motorină, am plătit oameni, am plătit să avem apă, cândva nu aveam apă, ne spălam cu apă plată, nu mai vorbesc de jucătorii pe care i-am adus, că împreună cu Iuhas am plătit comisioanele, am plătit cazarea pe care ei nu au vrut, când am jucat cu Astra, ei au vrut să mergem în ziua jocului. eram vai de capul nostru! Nu e vorba (n.r. de 30.000-40.000 de euro)… Normal că e un orgoliu la mijloc! Știți ce m-a deranjat? Nu au avut nici curajul să mă cheme să discute cu mine, au trimis o notificare pe Whatsapp, așa nu se procedează, trimiți notificare ca la ultimul angajat… Eu am făcut ceva pentru Dinamo, s-a văzut și astăzi. Nu poți să te comporți…Și tu să ai un salariu de nesimțit, să iei 6% plus TVA la un transfer la care nu ai niciun merit, la Sorescu, și tu să ieși să vorbești. Tu ești administrator judiciar, trebuie să îți vezi de ce trebuie să îți vezi, să faci rost de bani sau… să gestioneze, că cum explică el mie că sunt salarii așa mari când ești în insolvență? O să se afle mai multe la un moment dat. Durează exact cât vrea domnul Zăvăleanu, și cu planurile alea cum au fost făcute… au avut noroc cu Iacob. Nu e vorba de bani, e vorba de respect, asta m-a deranjat”.

Absolut incredibilă declarația lui Mircea Rednic, dar nu înțelegem ce l-a împins să o facă. Ne referim strict la paragraful:

„Totuși, am făcut ceva pentru Dinamo, s-a văzut și astăzi”, sau măcar la ultima parte a lui.

De notat mai e faptul că la finalul partidei, suporterii lui Dinamo i-au scandat îndelung numele lui Mircea Rednic.

Citește și:

A aruncat vina pe jucători, care nu au avut atitudine

S-a ales praful de toate declarațiile lui Rednic

Trimite articolul

X
Taguri:
administrator Dinamo ,
declaratii Rednic ,
dinamo ,
infrangere cu Dinamo ,
Mircea Rednic ,
play-out ,
Razvan Zavaleanu ,
scandat numele ,
Superliga ,
suporteri Dinamo ,
UT Arad ,
uta ,
uta arad
16 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Gheorghi says:
    May 13, 2024 at 9:16 am

    S-a referit la faptul ca a fost ovaționat după meci de suporterii lui Dinamo prin asta s-a văzut ca încă e apreciat de suporterii lui Dinamo.
    Părerea mea este ca dubla cu Dinamo ne-a arătat de ce nu meritam sa jucam în playoff în meciurile cu miza mare jucătorii au clacat.

    Reply
  2. Adrian says:
    May 13, 2024 at 9:26 am

    Rednic a încercat să-și aroge niște merite după prestația slabă a jucătorilor, lovind încă odată în administrația lui Dinamo! Sunt convins ca dacă jucătorii nu erau cu gândul în vacanță, Rednic i-ar fi bătut pe dinamoviști fără regrete! A declarat în nenumărate rânduri ca el iartă dar nu uita și ca este orgolios! L-au trădat jucătorii cu prestația jalnica !

    Reply
  3. User221102 says:
    May 13, 2024 at 9:51 am

    S-a referit la faptul ca a fost aplaudat de suporterii de la Dinamo, nu altceva.

    Reply
  4. Poseidon says:
    May 13, 2024 at 9:51 am

    Sigur că a făcut ceva ,a trântit meciul cu gunoaiele ligii l. Marș javră!

    Reply
    • anonim says:
      May 13, 2024 at 5:28 pm

      Corect ! si inca mai exista persoane care cred ca meciul nu a fost aranjat , dupa ce a trecut pe linie moarta 8 jucatori cu meciuri in picioara ….INCLUSIV PRIMII DOI PORTARI !!!??????

      Daca va primii o oferta cu 100 de euro mai mult decat la UTA , Rednic va pleca imediat , asta e Rednic , fara dorinta de a construi ceva solid la vre o echipa , ci doar cu interese propii

      Maidanezii tot maidanezi raman , aia nu stiu ce inseamna sa fi fidel celui ce iti da o bucata de paine !

      Reply
  5. Luk says:
    May 13, 2024 at 10:30 am

    Gura păcătosului adevăr graieste

    Reply
  6. ion says:
    May 13, 2024 at 12:18 pm

    hai sa incheiam balciul ;sa speram ca la anul jucam in play off ; doamne da ;

    Reply
  7. edu says:
    May 13, 2024 at 12:48 pm

    O echipă mică

    Reply
  8. Chicago Bull says:
    May 13, 2024 at 1:57 pm

    Bravo Rednic,

    Daca punea biciul pe jucatori si acceopta primele de la mititelu dinamo era in B. Dar a facut ceva pentru dinamo incadrand miza jocului pentru utisti la categoria amical- vacanta. Sa vina Play offul.

    Reply
    • Dan says:
      May 13, 2024 at 3:35 pm

      Play off cu cine?crezi ca l prinde toamna pe aici pe Rednic?

      Reply
  9. Emil says:
    May 13, 2024 at 2:03 pm

    REDNECK ! La fel si echipa , cu mici exceptii…

    Reply
  10. abc says:
    May 14, 2024 at 12:30 am

    ce e val ca valul trece

    dinamo-l cheama ca sa plece

    Reply
  11. ciorbea says:
    May 14, 2024 at 12:43 am

    meci dat pe gratis cu ajutorul a 2 forbalisti Rednic rate dinamovist pe viata.

    Reply
  12. Radu Ilisie says:
    May 14, 2024 at 1:43 am

    Mecul a fost aranjat cu multa magestrie ca prosti sa nu se prinda.Cu cteva zile premergator meciului se plingea ca este platit mai putin ca Balint si Poienaru de ce.Si a pregatit murdaria.

    Reply
  13. space22 says:
    May 14, 2024 at 11:23 am

    Greu pentru unii sa traduca ..era referire la trecutul sau de a lungul timpului la Dinamo unde inca lumea il iubeste de i au scandat numele

    Reply
  14. un nimeni says:
    May 14, 2024 at 4:03 pm

    Ai salvat doar iarba de la țară de irigații intensive.. iar tu știi asta cel mai bine ! Ce bani pentru performanță visezi ?!# Să te vedem în cupele europene Hăă cărămidarule.. jos pălăria cănd mă vei contrazice.(punct)/și respect..

    Reply
  15. Cele mai citite știri

    1
    Șase luni pentru poliția arădeană: infracționalitate în creștere 
    2
    Rezultatele extragerilor Loto
    3
    SUA: Construcția imensei săli de bal de la Casa Albă, blocată de o curte de apel federală
    4
    Trump pierde accelerat sprijin în rândul americanilor, inclusiv printre simpatizanții republicani
    5
    Șase hotărâri ale Guvernului interimar Ilie Bolojan - suspendate de Curtea de Apel București
    6
    Proiectul privind ANI, respins în Senat. USR și PNL vor redepune proiectul
    7
    Cine fluieră la meciul FC Voluntari – UTA?
    8
    Restricții de circulație cauzate de caniculă
    9
    Mii de protestatari la Kiev au cerut întoarcerea fostului ministru al apărării Mihailo Fedorov
    10
    Incidente între ciobani și jandarmi la protestul organizat în Piața Presei

    Mapamond

    SUA: Construcția imensei săli de bal de la Casa Albă, blocată de o curte de apel federală
    O curte de apel federală a blocat vineri construcția la Casa Albă a sălii de bal de mari dimensiuni dorite de președintele Donald Trump, informează AFP și Reuters.

    România

    Proiectul privind aprobarea metodelor de intervenție pentru prevenirea atacurilor exemplarelor de urs brun - trimis la reexaminare
    Președintele Nicușor Dan a trimis vineri Parlamentului spre reexaminare proiectul de lege privind metodele de intervenție imediată pentru prevenirea și combaterea atacurilor exemplarelor de urs brun asupra persoanelor și bunurilor acestora.

    ARADON Sport local

    Doi studenți ai UAV, medaliați cu aur la RomGym Trophy 2026
    Alți doi sportivi legitimați la CS Universitatea Arad au avut prestații bune la Oradea, în competiția juniorilor.

    Local

    GALERIE FOTO
    GALERIE FOTO| Arădenii s-au închinat la moaștele Sfântului Francisc de Assisi
    Sute de credincioși au trecut, vineri, pragul Bisericii Minoriților din Arad pentru a se închina Relicvei Sfântului Francisc de Assisi, adusă pentru prima dată în municipiu și, totodată, pentru prima dată în România. Evenimentul face parte din pelerinajul organizat în cadrul Anului Jubiliar Franciscan 2026.

    Local

    Primăria Arad vrea să „reînvie” Castelul Mocioni de la Bulci. Ce ar urma să devină fostul sanatoriu TBC
    Castelul Mocioni din Bulci, aflat în proprietatea Municipiului Arad și nefolosit ca unitate sanitară de 15 ani, ar putea primi o nouă destinație. Consiliul Local este chemat să își dea acordul de principiu pentru transformarea monumentului istoric într-un centru multifuncțional, însă decizia finală depinde de aprobarea Ministerului Sănătății.

    Local

    POLITIC. Anghel: „PSD și AUR pun în pericol banii europeni pentru răfuieli politice”
    Senatorul Răzvan Anghel vorbește despre amendamentele propuse de PSD și AUR, care pun în pericol PNRR. 1

    România

    Cadrul legal necesar Transelectrica pentru a dispune măsuri de siguranță pe piața de energie electrică, aprobat de Guvern
    Guvernul a adoptat vineri cadrul legal necesar pentru ca C.N.T.E.E. Transelectrica S.A., prin Dispecerul Energetic Național, să poată dispune, până la data de 31 august, o serie de măsuri de siguranță dacă evoluția Sistemului Electroenergetic Național o va impune.

    România

    România, țara UE cu cea mai redusă alocare bugetară pe locuitor pentru cercetare și dezvoltare, în 2025
    Alocările bugetare guvernamentale pentru cercetare și dezvoltare (GBARD) la nivelul Uniunii Europene s-au situat anul trecut la 288,9 euro pe locuitor, o creștere de 57,7% față de 2015 (183,2 euro pe persoană), arată datele publicate vineri de Oficiul European pentru Statistică (Eurostat). 1

    Advertorial

    CARBENTA COM devine partener de mobilitate al CSM Oradea
    Carbenta Com - susține performanța în sport!
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.