aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Reacție virulentă a lui Mircea Rednic față de jucători

Reacție virulentă a lui Mircea Rednic față de jucători

De Leo Sfâra
la 19 December 2023 14:12 Reactualizat la: 19 December 2023 14:46
12 Comentarii

Reacție virulentă a lui Mircea Rednic față de jucători

19 December 2023 14:12 Reactualizat la: 19 December 2023 14:46
Antrenorul echipei UTA nu a fost de acord cu inițiativa elevilor săi, pe care îi acuză de lipsă de respect. Au greșit atât față de el cât și față de club!
Scris de Leo Sfâra - Antrenorul echipei UTA nu a fost de acord cu inițiativa elevilor săi, pe care îi acuză de lipsă de respect. Au greșit atât față de el cât și față de club!

Trimite articolul

X

La 24 de ore distanță de acțiunea jucătorilor, aceea de a nu se antrena în cursul zilei de luni, antrenorul echipei UTA, Mircea Rednic a vorbit despre modul neprofesionist în care au acționat

„Jucătorii trebuie să înțeleagă situația! Am fost de acord cu ei, până la un punct, însă ei trebuiau să iasă la antrenament, atâta timp cât eu eram deja afară și îi așteptam. Din acest punct de vedere consider că au greșit, atât față de club, cât și față de mine și meseria lor. Eu de patru luni nu am luat un ban, dar îmi fac treaba! Rednic a trecut și printr-un infarct, dar e profesionist și indiferent ce se întâmplă va fi alături de jucători, de club. Pot fi și un exemplu pentru jucători. Ei trebuie să înțeleagă faptul că banul nu este întotdeauna ceva important. Mai ales că era vorba de o întârziere de doar trei săptămâni. Și nu din cauza celor din club, deoarece și lor trebuia să le intre niște bani, care nu au mai ajuns. Sincer, sunt dezamăgit de ce au făcut jucătorii, e lipsă de respect. Le-am spus că o să vină vremea că o să-și dorească să se antreneze, dar nu vor mai avea unde. Nu aveam de ce să ne plângem, deoarece este prima dată când e o astfel de întârziere. E și justificată, nu uitați că în această perioadă au fost cheltuieli mari și încasări puține. Lucru ăsta s-a simțit, am încercat să le explic, clar că nu am fost de acord cu ceea ce s-a întâmplat ieri. Când ești profesionist, trebuie să-ți faci treaba pe teren, iar dacă nu îți convine sau crezi că nu ești respectat, vine perioada de transferuri. Am înțeles că au vrut să tragă un semnal de alarmă, dar conducerea a transmis că până la ora meciului cu Craiova se vor primi banii. Nu trebuia să se întâmple așa ceva, deoarece am dat apă la moară celor care ne așteaptă pe la colțuri, cum se spune, și sunt mulți” – a declarat Mircea Rednic.

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
față de jucători ,
jucatorii nu s-au antrenat ,
Mircea Rednic ,
Reacție virulentă ,
uta
12 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Hhhhjj says:
    December 19, 2023 at 2:24 pm

    Titlul trebuia sa fie: Rednic recunoaște că e neplătit de 4 luni!

    Reply
  2. Teo says:
    December 19, 2023 at 2:35 pm

    DREPTATE ARE MISTER!!! RESPECT, SUNT FIRME UNDE NU PRIMEȘTI BANII LA FEL…SUNT INTARZIERI DE 2 LUNI DE ZILE SI NU AU SALARIUL JUCĂTORILOR!!! …POATE SUNT JUCĂTORI CARE SE CRED FOARTE BUNI…ȘI NU MAI AU CE CĂUTA LA UTA, VOR SĂ MEARGĂ, LA ALT CLUB…drum bun!

    Reply
    • Ion says:
      December 20, 2023 at 9:42 am

      Te asteptam in zona industriala! Salariile sunt la zi!

      Reply
  3. John says:
    December 19, 2023 at 3:30 pm

    S-a schimbat echipa, majoritatea sunt aduși de Rednic, a zis ca drege, face, ăștia vor rupe tot, uite rezultatul. Mulți au cautat scuze pt acesta echipa, dacă scri ceva critic la adresa echipei ești etichetat în toate felurile de asa ziși suporteri, doar ei sunt suporteri ca accepta orice. Situația actuala nu e roza nici în clasament, nici ca joc, nici financiar. Acuma ce scuze sa le mai găsești? Nu e suficient sa spui ca echipa e noua, au trecut vreo 19 etape, joaca un fel de fotbal primitiv, nu tine nici ca jucam pe teren neutru, lipsește voința și determinarea. Cu Rareș ii găsim scuze lui Rednic, pai un jucător care poate schimba soarta unui meci tu nu îl bagi și vi cu povesti? Dar cine e antrenorul? Se vede cu mini greva ca dacă lași vestiarul sa conducă ce poate ieși. Rareș când a jucat de la început pe stânga s-a văzut, tu îl joci pe dreapta, îl ți pe Fabry și pe Omondi în teren indiferent ce fac. Rednic vine cu explicații pt fraieri. De ce joci cu Micovschi pe dreapta când el a dat golurile de pe stânga. Sunt multe semne de întrebare, răspunsuri puține. Rezulte subțiri, suntem la Baraj și Dinamo deja a înviat cu relațiile lor. Sunt semne de îngrijorare destule

    Reply
    • anonim says:
      December 20, 2023 at 6:54 pm

      Ai perfecta dreptate , a fost maturata echipa veche si adusi actualii ,, jucatori ,, prin metode bine stiute de Rednic si cu contributia lui si a familiei lui doar de dragu de a aduce …Rednic ingropa UTA acest lucru e clar !

      Reply
  4. Crețu Emil says:
    December 19, 2023 at 3:49 pm

    Asta nu e Soluție…se întâmplă și la Alții!!!

    Reply
  5. ady says:
    December 19, 2023 at 6:03 pm

    Astia straini in special nu joaca nimic….dar vor bani…multi… la munca!

    Reply
  6. Paius Petru Doru says:
    December 19, 2023 at 6:43 pm

    Fără bani să joace Rednic și cu președintele clubului

    Reply
  7. abc says:
    December 20, 2023 at 6:14 am

    Arădenii ocupă locul 14 în clasament, la zece puncte de Universitatea Craiova,===vedeti ce mult va iubesc va coboara daca nu sunteti asa
    programarea meciurilor ?====verificati daca toti sunt tratat la fel
    rednic tine cu uta pana la meciul cu dinamo
    ——-sapoi va intreb eu trecem in clasa a 2-a

    Reply
  8. Doar UTA conteaza! says:
    December 20, 2023 at 6:35 am

    La cum jucați nici minim pe economie nu meriți să voi faceți greva .
    Aveți salarii de 10 ori cat un simplu suporter ce are abonament si a vazut 3 meciuri si nu a facut greva .
    Astea sunt fotbaliști mercenari cu asta tot timpul sigur retrogradezi .
    Iacob marele micuț portar el face greva.
    Pa voi va plângeri când câștigați pe zi cat un pensionar,durerea e ca nici nu ii meritați ,sa fiti sus .in clasament
    Esti la retrogradare ai tu faci greva sa va fie rușine.

    Reply
    • Jon Waine says:
      December 20, 2023 at 11:01 am

      Ai dreptate sa le fie rezilizte contractele la toti care au facut greva nu au nici o treaba cu U T A

      Reply
  9. Cristi says:
    December 20, 2023 at 10:54 am

    Să le fie rușine

    Reply
  10. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Incident armat în timpul cinei corespondenţilor de la Casa Albă
    3
    Nicușor Dan are consultări cu liderii partidelor pro-europene despre programele SAFE și PNRR
    4
    Șilindia: amendă uriașă pentru deșeuri de asfalt
    5
    35 de hectare de teren, afectate de incendii de vegetație
    6
    GALERIE FOTO| Două zile de culoare la Curtici: festivalul florilor a animat centrul orașului
    7
    POLITIC. Dorian Curcanu: „PSD-AUR riscă să izoleze România”
    8
    UTA, a doua în play-out!
    9
    Bolojan: PSD a dinamitat guvernarea, încălcând toate înţelegerile. Vom avea foarte probabil o majoritate PSD-AUR
    10
    Arbitru „de mondiale” la UTA – Farul Constanța!

    România

    VIDEO
    Simion: Ne dorim să fim implicați în formarea viitorului guvern
    Președintele AUR, George Simion, afirmă că șeful statului, Nicușor Dan, ar încălca articolul 103 din Constituție prin organizarea unor întâlniri 'în secret' cu lideri politici pentru formarea 'propriului Guvern', precizând că AUR își dorește să fie implicat în formarea unui nou Cabinet.

    România

    Proiect USR: Femeile însărcinate să aibă dreptul la însoțitor în maternitate pe durata nașterii
    Un proiect de lege care prevede că femeile însărcinate vor avea drept la însoțitor în maternitate pe durata nașterii a fost depus la Parlament de senatoarea USR Ruxandra Cibu Deaconu. 1

    Local

    GALERIE FOTO
    GALERIE FOTO| Comanda Batalionului Mixt Româno-Ungar, predată modulului maghiar
    Batalionul Mixt Româno-Ungar de Menținere a Păcii este format din peste 400 de militari și desfășoară anual exerciții comune în România și Ungaria.

    Evenimente

    „Europe Day – Europa la noi acasă”
    Piaţa Catedralei va găzdui sâmbătă seara un spectacol dedicat Zilei Europei,, evenimentul fiind organizat de Primărie.

    Local

    Partenerii GECT, la Curtici
    CURTICI. Primăria Curtici a găzduit, săptămâna aceasta, prima întâlnire din anul curent a partenerilor din partea română a Grupului European de Cooperare Teritorială (GECT) „Decapolis”, respectiv reprezentanți ai municipiului Salonta (judeţul Bihor) și ai orașelor din județul Arad: Pecica, Nădlac și Chișineu-Criș.

    Local

    Campanie de donare de sânge, la Şiria
    ARAD. Centrul de Transfuzie Sanguină Arad organizează luni, 11 mai, începând de la ora 8.30, o acţiune de donare de sânge la Casa de Cultură „Ioan Slavici” din Şiria.

    ARADON Sport local

    Performanţă de excepţie pe tabla cu 64 de pătrăţele!
    Albert-Tudor Jacota, legitimat la Vados Arad, a devenit campion european şcolar la șah.

    Local

    Intersecția Pășunii – Argeș, închisă temporar
    ARAD. Primăria Municipiului Arad informează cetățenii că, în perioada 7– 22 mai 2026, circulația rutieră va fi închisă în zona intersecției dintre strada Pășunii și strada Argeș, pentru traficul care traversează calea de tramvai.

    România

    Peiu: AUR nu va susține niciodată un Guvern din care nu face parte
    Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, a subliniat miercuri că un Guvern are nevoie de o majoritate parlamentară pentru a fi învestit, menționând că partidul său nu va susține niciodată un Cabinet din care nu face parte. 1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.