aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Start scandalului cu suporterii

Start scandalului cu suporterii

De Leo Sfâra
la 3 August 2023 15:31
22 Comentarii

Start scandalului cu suporterii

3 August 2023 15:31
Mircea Rednic nu a acceptat jignirile de la Sibiu și a ripostat.
Scris de Leo Sfâra - Mircea Rednic nu a acceptat jignirile de la Sibiu și a ripostat.

Trimite articolul

X

ARAD. Lucrurile tind să scape de sub control între fani și echipă. Diferendele cu conducătorii clubului ajuns să se răsfrângă și asupra echipei, fanii având primele semne de nemulțumire la Sibiu, după meciul cu Hermannstadt. Au ajuns până în zona vestiarelor, iar acolo nu s-a mai ținut cont de nimic. Mircea Rednic susține că a fost înjurat atât el, cât și jucătorii, nu a suportat tratamentul și a ripostat.

„După meciul de la Sibiu, m-a deranjat felul în care s-au comportat unii suporteri. E ok să spui ce te doare, dar nu jignești și de familie, n-ai cum. Se uită repede, asta e România, se uită repede când faci lucruri bune. Înainte să ajung la autocar, am făcut poze cu fanii și un suporter în vârstă a venit și mi-a spus: <<Domnule Rednic, nu ripostați că o să se ia de dumneavoastră>>. Cum să înjuri de mamă, de familie, ce legătură are cu jucătorii? După trei etape să te comporți așa, nu e ok. Dar, domnul care m-a înjurat și pe mine nu era ok și nu ai cum să faci așa ceva” – a declarat Rednic.

Antrenorul mai are o problemă și cu Alexandru Benga. Fostul căpitan al UTA-ei a fost schimbat de două ori în trei meciuri, iar declarațiile nu se potrivesc.

„Benga face eforturi mari, nu este 100%. Sunt sigur de asta, am avut și eu probleme la gleză, durează mult timp. Am vrut să-l mai protejez, dar nu am soluții. Stroungis era titular la Sibiu, dar în ultimul moment a trebuit să schimb” – a spus Rednic.

Însă, Alexandru Benga nu știe de ce a fost schimbat.

„Nu știu de ce m-a schimbat, nu am discutat cu antrenorul pe această temă, nu știu ce să zic. Într-adevăr, e prima dată în carieră când am fost schimbat prin min. 60, de două ori consecutiv. Sunt conștient de statutul meu, sunt jucător profesionist, îmi fac treaba atâta timp cât sunt solicitat. Accept deciziile pe care antrenorul le ia. Nu cred că banderola te face un lider, asta nu e o problemă. Eu rămân același om, precum în sezoanele trecute. Sunt conștient de caracteristicile și comportamentului meu de a fi” – a spus Alexandru Benga.

Trimite articolul

X
Taguri:
Alexandru Benga ,
conducatori club ,
echipa ,
fani ,
Mircea Rednic ,
scandal ,
Sibiu ,
suporteri ,
UT Arad ,
uta
22 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Ascendis says:
    August 3, 2023 at 3:49 pm

    Doar nu zicea Rednic ceva care sa fie contrar părerilor lui meszar care îi da pită să mănânce, nu? :)))

    Reply
    • Relu says:
      August 3, 2023 at 9:57 pm

      Nu lasi mesajele care nu vă plac, asai domnule ziarist!??? Ai pus in titlu ostentativ, rednic nu sa certat cu nimeni, a facut poze cu suporterii si in acel timp un singur om tot il injira şi ia spus sa termine, de ce bagi titlu. Că a inceput scandalul intre galerie si rednic, cei asta!!?

      Reply
      • anonim says:
        August 3, 2023 at 11:55 pm

        ,,ie deontologii,corecți “

        Reply
  2. O idee says:
    August 3, 2023 at 4:42 pm

    Dacă tot sunt asa nemultumiti, au marca inregistrata, specialisti, investitori etc. de ce nu își face Suporter Club propria echipa de fotbal ? Și gata cu afacerea lu’ Mezar nu ? Sa vedem de ce sunt în stare, ca altfel doar vorbe goale.

    Reply
  3. Ioan Jupanu says:
    August 3, 2023 at 5:19 pm

    La Arad, la UTA este nebunie totala : nimeni nu se mai intelege cu nimeni, jucatorii intre ei, jucatorii cu anrtenorii , SCU cu Meszar, Suporterii cu echipa, antrenorul si Conducerea UT-ei, suporterii neafiliati la SCU cu toata lumea, Falca, Meszar, echipa , antrenor, Primaria si CLM cu restul lumii.Haos total , deci implica retrogradare si dupa meciul cu Sepsi, plecare Rednic.Tiganie in toata regula !

    Reply
  4. Ar says:
    August 3, 2023 at 5:59 pm

    Rednic mai bine te ai uita la cum joaca echipa…lasa tu ce e in afara terenului…nu jucati nimic

    Reply
  5. Poseidon says:
    August 3, 2023 at 6:02 pm

    Am mai spus,Rednic este un clovn și un circar.

    Reply
  6. Miculescu Ionescu says:
    August 3, 2023 at 6:03 pm

    Care este adevarata fata a puriului? PARDON A STRAMBULUI?

    Reply
  7. mike says:
    August 3, 2023 at 6:35 pm

    asa zis suporteri fac mai rau decat conducerea,asa zis suporteri probabil sunt 90 la suta venituri,nici un antrenor nu era bun ,dar asa zis jucatori sunt buni de ceva ,din pacate asta e fotbalul in ziua de azi ,doar bani si bani ,inainte faceai performanta cu jucatori care lucrau ,mai bine zis erau angajati ,acum primesc bani ptr. nulitate sunt fff.bine platiti,conducerea are greseala lui,dar fotbalul a devenit ca si o piata de sclavi ,se vand jucatori ca si sclavii

    Reply
  8. cetatean says:
    August 3, 2023 at 6:58 pm

    Rednic face ce poate cu ce are sa fie clar
    Daca il aduce cineva pe Lucescu sau pe Anceloti ori pe Zidane etc rezultatele o sa fie tot astea . Fara investitii in jucatori buni nu se rezolva nimic !

    Reply
    • blindguardian says:
      August 4, 2023 at 1:24 am

      cum “cu ce are”? doar el i-a adus…

      Reply
      • Paul says:
        August 4, 2023 at 10:39 am

        Cu banii ce i-au fost permis de mezar…

        Reply
  9. Păcat de UTA says:
    August 3, 2023 at 8:04 pm

    Un suporter este SUPORTER și la bine și la rău. Echipa are nevoie de suporteri . Mai accentuat când este ”la rău ”
    Am mai spus membrii SCU nu sunt suporteri, sînt o adunătură de huligani, opincari-drogați.
    Pe Motorul mergeam la meci, la Șiria mergeam la meci. Dar de când echipa s-a mutat în noul Stadion …. spectalul sportiv – așa cum este el – mereu este deranjat de protestele ??? așazișilor suporteri …
    Ce aveți ( acuma) cu Rednic. Ce antrenor este ”bun” pentru voi ? Până la urmă ce căutați , ce urmăriți voi în Stadion?

    Reply
    • Jack says:
      August 3, 2023 at 9:29 pm

      Cauta sa puna stop mafiei de partid pnl..
      Meszar falca

      Reply
      • piu says:
        August 3, 2023 at 11:13 pm

        Dar ce probleme aveți cu familia lui Rednic ? Dacă voi întradevăr n u m a i cu mafia din partide ( PNL etc ) aveți ceva de înpărțit , mergeți și protestați în fața Primăriei.

        Reply
  10. sandokan says:
    August 3, 2023 at 9:21 pm

    Rednic are dreptate, trebuie rabdare sa omogenizezi un lot de jucatori. plus ca nu ai jucatori de top sa fim realisti totul se invirte in jurul banului nu vine nimeni moka daca are valoare la noi in campionat fara bani nu poti face performanta in fotbal doar prin noroc sa prinzi niste jucatori ok

    Reply
  11. Benga says:
    August 3, 2023 at 9:59 pm

    Nu lasaţi mesaje care nu va plac asai aradon!??! Cika libertatea de exprimare!!!? Care?

    Reply
  12. anonim says:
    August 3, 2023 at 11:56 pm

    O șleahtă

    Reply
  13. Chris79 says:
    August 4, 2023 at 12:22 am

    Noi toți știm ca problema e meszar si falca. Problema e ca Rednic era singura noastră speranța, dar sa cam dat si el cu conducerea. Nu cred ca el știa la ce sa înhămat. Ce trebuia sa știe Rednic când a venit la ARAD e ca UTA înseamnă ARAD!!!

    Reply
  14. Helmut says:
    August 4, 2023 at 7:40 am

    UTA in Arad înseamnă Falcă pentru că el a făcut o echipă și din liga 5 a promovat, apoi a luat locul lui Liberty Salonta. Aceasta nu este adevarata echipă UTA, este bătrână doamna Liberty Salonta. Este normal ce ce întâmplă.

    Reply
  15. opla says:
    August 4, 2023 at 9:11 am

    Articol neinspirat. Nu cred că e scandal între suporteri și Rednic. Că o fi fost unul sau doi cu înjurăturile pe țeavă nu înseamnă că e conflict de amploare. Vă rugăm discernământ, păstrați proporțiile și fie ca simțul măsurii să nu vă părăsească:-)

    Reply
  16. Arpi Nistor says:
    August 4, 2023 at 10:48 am

    Noua emblema a SCU, ARPI NISTOR, un populist oportunist caruia nu ii mai ies destui bani din vandut, pardon, “salvat” caini in Germania s-a gandit si el sa foloseasca si aceasta oportunitate de a isi face reclama … Mars

    Reply
  17. Cele mai citite știri

    1
    Impozit pe proprietate la prețul pieței: reforma fiscală care intră în vigoare din 2027
    2
    Ziua ursului și Ziua marmotei, în tradițiile populare. Aflam când vine primăvara și cum va fi vremea
    3
    Cu roțile în sus, pe autostradă
    4
    Vreme geroasă până miercuri, în toată România
    5
    Guvernul anunță impozite mai mici pentru Țara Moților
    6
    Asociațiile Bolnavilor de Cancer solicită intervenția Avocatului Poporului referitor la măsura de neplată a primei zile de concediu medical
    7
    Deputații și-au ales noul Birou permanent pentru prima sesiune ordinară din 2026
    8
    Surse: Mircea Lucescu este în stare gravă. Medicii i-au recomandat să nu părăsească România
    9
    Alături de Jurnal arădean, la ceas aniversar
    10
    UTA, trei puncte uriașe cu FC Argeș!

    Local

    Cu roțile în sus, pe autostradă
    În mașină se aflau două persoane care au reușit să iasă singure din mașină. Una dintre victime a fost transportată la spital.

    România

    Dosar la DIICOT, după ce o femeie ar fi fost păcălită cu 2 milioane de dolari de un fals „prinț al Dubaiului”
    Procurorii DIICOT din Maramureș au deschis un dosar penal, in rem, în care sunt efectuate cercetări pentru săvârșirea infracțiunilor de constituire a unui grup infracțional organizat și înșelăciune cu consecințe deosebit de grave, după ce o femeie de afaceri a reclamat că a fost păcălită cu peste 2 milioane de dolari de către un escroc nigerian care pretindea că este „prințul moștenitor al Dubaiului”. 2

    România

    Ministerul Justiției: Curtea de Apel din Napoli decide predarea manelistului Dani Mocanu
    Curtea de Apel din Napoli a admis, marți, solicitarea autorităților române privind predarea lui Daniel Mocanu și a lui Ionuț Nando Mocanu, fratele manelistului, a informat Ministerul Justiției. 2

    ARADON Sport local

    „Vladi” are ambiţii mari în retur

    Local

    Polițistul prins cu șpaga, arestat preventiv 
    Stelian Dorel Paven, polițist în cadrul Serviciului Rutier al Inspectoratului de Poliție Județean, a fost arestat preventiv marți după amiază. Judecătorii Tribunalului Arad au admis cererea procurorilor, așa că polițistul își va petrece următoarele 30 în spatele gratiilor.

    România

    Călin Georgescu rămâne sub control judiciar
    Judecătoria Sectorului 1 a decis marți ca fostul candidat la alegerile prezidențiale Călin Georgescu să rămână sub control judiciar în dosarul în care este judecat pentru propagandă legionară. 7

    Local

    Dramă emoţionantă, vineri, la „Arta”
    De la ora 19 va fi proiectat filmul „Vocea lui Hind Rajab”, câștigătorul Leului de Argint la Veneția.

    Advertorial

    Cum evoluează vânzările online în 2026: un marketplace românesc tot mai matur

    Local

    Aradul, parte a conferinței Food Summit?
    Consiliul Județean își propune să introducă Aradul pe harta industriei alimentare naționale și internaționale.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.