„Am discutat cu cei de la Felnac şi mi se par oameni serioşi, care doresc să facă ceva. Ne-am înţeles pentru a antrena echipa până la finele turului, adică două luni, iar apoi vom vedea. Ei rămân prima opţiune dacă nu apare ceva interesant. În principiu, cred că lotul este unul cu care se poate face treabă, oricum nu există perioadă de transferuri. Îi ştiu pe Cornea şi Burian, am lucrat cu ei la Sebiş, respectiv Pâncota, mai sunt Vidac şi Roşuţ, plus Maxim, aşa că am cu cine lucra. Dacă miră pe cineva că am ales liga a IV-a, le spun că Felnacul va juca împotriva unor echipe serioase, cu statut de echipe profesioniste, aşa că nu trebuie să mire pe nimeni această mişcare. Plus că, repet, am întâlnit oameni serioşi acolo” – ne-a declarat Cuedan.
Dan Cuedan, până la iarnă la „VI-FE”!
Dan Cuedan, până la iarnă la „VI-FE”!
S-a „bătut în cuie” instalarea lui Dan Cuedan (foto) pe banca celor de la Victoria Felnac. Noul tehnician va fi prezentat, azi după-amiază, la echipă şi – până la finalul turului – va fi antrenorul celor de la „VI-FE”.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
3
România
Deputații S.O.S. România au început demersul de strângere a semnăturilor pentru suspendarea din funcție a președintelui Nicușor Dan, până în prezent 155 de parlamentari fiind de acord, a anunțat, luni, liderul acestui partid, Diana-Iovanovici Șoșoacă.
România
PNL nu ar trebui să voteze un guvern cu Sorin Grindeanu premier, a declarat premierul interimar Ilie Bolojan, președintele liberalilor.
Mapamond
Infecția cu hantavirus „nu este un nou COVID-19”, au declarat reprezentanții Organizației Mondiale a Sănătății (OMS), informează luni AFP.
Mapamond
Continuarea blocării transporturilor de îngrășăminte în strâmtoarea Ormuz riscă să declanșeze în câteva săptămâni o „criză umanitară majoră”, a declarat luni, pentru AFP, șeful unui grup de lucru al ONU care vizează reluarea tranzitului acestei mărfi cruciale.
Citiți principiile noastre de moderare aici!