Iar o primă şansă e Cupa Mondială găzduită de Tokyo, tricolorele mai având şi varianta – dacă nu obțin o clasare superioară în Ţara Soarelui Răsare – turneului preolimpic de la începutul anului viitor, din Porto. La competiția mondială de la Tokyo, programată în perioada 6-10 noiembrie, alături de România mai participă: China, Brazilia, SUA, Egipt, Vanuatu, Japonia, Hong Kong, Coreea de Sud, Austria, Ucraina și China Taipei. România, care e în grupă cu China Taipei şi Vanuatu, e prezentă în Japonia cu un lot format din Bernadette Szocs, Elizabeta Samara, Daniela Dodean-Monteiro (CSM Arad) şi Adina Diaconu.
Dodean privește spre Tokyo 2020!
Dodean privește spre Tokyo 2020!
TOKYO. Naționala feminină de tenis de masă a României are un obiectiv important în perioada următoare: calificarea la Jocurile Olimpice Tokyo 2020!
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Evenimente
Ziua Drapelului Național va fi marcată și în acest an printr-un ceremonial militar și religios organizat în Piața Catedralei din municipiu, în perioada 25–26 iunie 2025, sub coordonarea Instituției Prefectului – Județul Arad.
Local
Este vorba despre o stradă nou înființată, iar proiectul privind atribuirea numelui se află în procedură de transparență.
ARADON Sport local
Sportiva de la CS Municipal Arad a făcut o figură frumoasă în proba de dublu.
ARADON Sport local
SÂNTANA. O mutare poate surprinzătoare a avut loc azi, când unul din cei mai buni jucători ai Progresului Pecica, Andrei Haloș, a fost anunțat la o altă echipă arădeană de Liga a III-a, Unirea Sântana.
Local
Polițiștii de frontieră au confiscat 14 biciclete, majoritatea electrice, după ce un bărbat nu a putut prezenta documente care să le ateste proveniența. Valoarea bunurilor este estimată la aproximativ 50.000 de lei.
Local
În zilele de 23 și 24 iunie 2026, cele trei puncte anticaniculă amenajate în municipiu vot fi funcționale, ca urmare a avertizărilor de Cod galben de caniculă emise pentru județul Arad.
Local
Doi arădeni au fost prinși de jandarmi pescuind cu metode ilegale, pe râul Mureș, în municipiu.
2
Advertorial
Finalizarea proiectului „Creșterea competitivității societăţii EXCAVĂRI ŞI CONSTRUCȚII MOȚ SRL”.
Evenimente
Librăria Corina, de pe strada Mihai Eminescu, va găzdui joi, 25 iunie, de la ora 17, lansarea cărții „Vechile farmacii ale Aradului”, scrisă de Alex Cserni.
Citiți principiile noastre de moderare aici!