Ajunşi la „cota 4” în acest an, în privinţa numărului de medalii în competiţiile oficiale, Box Club UVVG aşteaptă cu optimism Campionatele Mondiale de tineret din Azerdbaidjan, acolo unde, Aradul va fi reprezentat, în premieră, de un pugilist, prin marea speranţă, Ştefan Caşlarov.
Până atunci, vine rândul fetelor să intre între corzile ringului, pentru „naţionalele” de tineret şi seniori, programate săptămâna viitoare, la C-lung Muscel. Printre pretendentele la medalii se vor afla Eugenia Anghel, Cristina Ivanovici şi Ioana Tolca.
D.S.
Două medalii şi mute regrete
„Nu sunt mulţumit de atitudinea arbitrilor, care şi-au bătut joc de munca sportivilor <em>Cristofor Alexandru</em> şi<em> Adrian Popuţia</em>, care ar fi meritat să boxeze în finală” - este concluzia lui <strong>Adolf Ivanovici</strong>, preşedintele <strong>Box Club UVVG</strong>, după finala Cupei României de box pentru seniori.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
În culori deosebite de roșu, roz, violet şi verde, a fost vizibilă în noaptea de luni spre marți în județul Arad.
ARADON Sport local
Primul cantonament în stațiune a aparținut grupelor 2013-2015. La Hotel Parc au avut de toate.
Local
Pentru că există un singur aparat, iar unele scanări durează chiar și 80 de minute, timpii de așteptare pot fi destul de mari, având în vedere că există și o prioritizare a pacienților, în funcție de urgențe.
Local
Temperaturile scăzute din ultima perioadă au determinat conducerea DAS să le permită oamenilor străzii să rămână în adăpostul de noapte și pe timp de zi.
Citiți principiile noastre de moderare aici!