ARAD. Grupările de Liga 4 continuă caruselor jocurilor cu caracter de verificare, prilej pentru antrenori de a contura un 11 competitiv. Iată câteva rezultate și marcatorii golurilor: UTA U19 – Victoria Zăbrani 2-3 (Rădulescu, Răzban, respectiv, Zele, Ghergar, Iorgovan); Crişul Sânandrei – CS Beliu 1-2 (Morar şi Onoc); ACS Socodor – Păulişana Păuliş 0-0, Victoria Seleuş – Podgoria Pâncota 0-0, Victoria Zăbrani – Frontiera Curtici 0-0, Podgoria Pâncota – Unirea Sântana 3-3 (Cl. Popa – 2, S. Dragalina, respectiv, Paven, Parlapan, Martin).
Cele mai citite știri
România
Carrefour face un pas major în reorganizarea operaţiunilor sale internaţionale şi intră în negocieri exclusive pentru vânzarea afacerii din România către Pavăl Holding.
Mapamond
O Uniune Europeană mai rapida și mai eficienta: liderii celor 27 de state membre ale UE s-au angajat joi să aplice reforme pentru a redresa competitivitatea economiei, care să reziste mai bine presiunilor din partea Chinei și a Statelor Unite, transmite AFP.
România
Televiziunea Națională a anunțat joi seară cei zece finaliști ai Selecției Naționale care vor concura pentru un loc în finala de la Viena a concursului Eurovision Song Contest.
România
Președintele Nicușor Dan a declarat joi că liderul AUR, George Simion, însoțit de o numeroasă delegație, nu a fost primit „de nimeni” în Statele Unite ale Americii.
România
Bărbatul care l-ar fi amenințat cu moartea pe actorul Victor Rebengiuc în 2024, sub control judiciar
Procurorii au dispus măsura controlului judiciar pentru 60 de zile față de un bărbat, de 46 de ani, bănuit că l-ar fi amenințat pe actorul Victor Rebengiuc.
Mapamond
Donald Trump a anunțat joi că a abrogat o lege care a servit drept fundament al luptei împotriva emisiilor de gaze cu efect de seră în Statele Unite, marcând astfel o schimbare legislativă majoră, căreia i se opun deja numeroși oameni de știință și apărători ai mediului înconjurător, informează AFP.
România
Comisia Europeană s-a angajat să vină cu mai multe propuneri privind scăderea prețului energiei, a declarat, joi, președintele Nicușor Dan, după ce a participat la Consiliul European informal.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!