Vorbim despre băieţii lui Ovidiu Şerban şi Marius Grindei care au cedat, fără drept de apel, confruntarea de pe terenul liderului la zi, CSMU 23 Bucureşti, scor 76-3 (12-0, la eseuri). Astfel, CSU Aurel Vlaicu Arad rămâne pe locul 7, cu doar 5 puncte, sperând la un rezultat pozitiv etapa viitoare (sâmbătă, 25 aprilie, ora 10), când pe terenul din Sînicolau Mic soseşte RC Bârlad, ocupanta locului secund în ierarhia celui de-al doilea eşalon valioric din sportul cu balonul oval din România.
Eşec usturător pe terenul liderului
Cele mai citite știri
6
UT Arad
Antrenorul echipei arădene nu poate pleca de la Arad fără acordul conducerii, dar el menține așa-zisul suspans.
Mapamond
Preşedintele ucrainean Volodimir Zelenski a confirmat vineri seară că o încetare a focului de trei zile a fost convenită cu Rusia în cadrul eforturilor Statelor Unite de a negocia sfârşitul războiului care durează de peste patru ani, transmite Reuters.
1
Local
ARAD. Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor (CARP) Arad organizează sâmbătă, 30 mai 2026, cu o zi înaintea Sfintei Sărbători a Rusaliilor, o excursie la Oradea.
Local
53 de primari liberali arădeni au votat sprijin pentru Bolojan și direcția PNL în cadrul Colegiului Director Județean.
1
UT Arad
UTA face presing la FCSB, doar, doar se poate mai mult decât locul 8. Abdallah, eroul arădenilor cu FK Csikszereda.
România
Valentin-Florin Ciocan a fost revocat vineri din funcția de președinte, cu rang de secretar de stat, al Autorității Naționale de Management al Calității în Sănătate.
Local
Anul acesta, Crucea Roşie Română marchează, pe 8 mai, 150 de ani de activitate.
Citiți principiile noastre de moderare aici!