Pentru a definitiva programul competiţional, echipele din fotbalul mic au primit ca termene de înscriere în viitoarea ediţie de campionat următoarele date: 26 iulie – Liga 4, Liga 5 şi cluburi de copii şi juniori; 9 august – Liga 6.
Fotbalul mic revine oficial pe 10 august
Fotbalul mic revine oficial pe 10 august
Comitetul Executiv al Asociaţiei Judeţene de Fotbal Arad a stabilit data de 10 august pentru startul oficial al sezonului 2019-2020. Atunci va avea loc prima etapă din Liga 4 şi turul inaugural al Cupei României, faza judeţeană. O săptămână mai târziu, pe 18 august, începe Liga 5, pentru ca ultimul eşalon valoric să aibă startul pe 25 august sau 1 septembrie, funcţie de numărul echipelor înscrise.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Ministerul Apărării din Rusia a anunțat luni un armistițiu unilateral în luptele cu Ucraina pe 8 și 9 mai în contextul marcării, sâmbătă, a victoriei sovietice asupra Germaniei naziste din 1945, informează agențiile internaționale de presă.
România
Președintele Nicușor Dan a semnat luni decretul de decorare a fotbaliștilor și antrenorilor care, acum 40 de ani, pe 7 mai 1986, au câștigat Cupa Campionilor Europeni, la Sevilla.
România
Președintele Nicușor Dan a afirmat, luni, că este „exclus” un scenariu în care Călin Georgescu să fie premier dacă moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan va fi adoptată de Parlament.
3
Local
Evenimentul are loc marţi, 5 mai, ora 17, la Sala Polivalentă din Arad, iar intrarea este liberă.
România
Președintele Nicușor Dan a declarat luni că România își va menține direcția occidentală, indiferent de rezultatul votului la moțiunea de cenzură programată pentru marți.
1
România
Deputații și senatorii PSD vot vota, marți, moțiunea de cenzură cu bilele la vedere, conform unor surse din partid.
2
Evenimente
250 de participanți din România, Serbia și Ungaria vor susţine un program artistic pe scena CCJ şi vor defila în centrul Aradului.
Citiți principiile noastre de moderare aici!