Cu o singură floare, Priscila Lucușa, gruparea arădeană – lipsită de o minimă recompensă financiară – are singurul merit că există, amatorismul fiind la el acasă, de la conducerea tehnică, masa oficială – acolo unde există un personaj ce consideră că a „pus coada la prună” – și până la organizare – meciul cu Sepsi începând cu întârziere din pricina absenței asistenței medicale.
În clasament, handbalistele Aradului – încurajate de o galerie din… Șiria – ocupă ultimul loc (11), cu minus două puncte, din pricina nerespectări cerințelor de vârstă în primele două runde, cea mai blândă înfrângere fiind la 15 goluri diferență.
Handbalistele arădene au încheiat turul în genunchi
Handbalistele arădene au încheiat turul în genunchi
Reactualizat la:
Nici ultima etapă a turului ligii secunde de handbal feminin nu a adus lucruri noi pentru ACS „Avram Iancu” Arad, care a cedat, cu scorul de 18-39 (7-14), disputa cu Sepsi Sf. Gheorghe (locul 6).
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Liderul Grupului Minorităților Naționale din Camera Deputaților, Varujan Pambuccian, estimează că viitorul Guvern va fi unul minoritar.
Local
Instanța anulează definitiv certificatul de urbanism și autorizația de construire care au permis dezvoltarea proiectului de la fostul Antrepozit Andrényi, de pe 6 Vânători.
România
Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, marți, la finalul consultărilor cu președintele Nicușor Dan, că există două variante de guvern minoritar, o a treia variantă fiind un guvern „cu o majoritate foarte subțire”. Au existat întrebări legate de o posibilă sesiune extraordinară, cum și când ar funcționa - la început de iulie sau mai târziu.
România
USR nu va putea să susțină un guvern din care face parte PSD, a afirmat, marți, președintele USR, Dominic Fritz, după consultările de la Cotroceni cu președintele Nicușor Dan.
România
Președintele AUR, George Simion, a declarat, marți, după consultările de la Cotroceni, că partidul său este „atașat valorilor românești” și că fără acesta nu se poate rezolva criza guvernamentală.
1
România
Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a anunțat marți, în urma consultărilor cu președintele Nicușor Dan, că PSD este gata să își asume guvernarea.
Citiți principiile noastre de moderare aici!