Federaţia Română de Fotbal a „bătut în cuie” datele la care se vor relua competiţiile de seniori şi juniori pe care le organizează în cadrul sezonului 2016-2017. Campionatele se reiau astfel: Liga 2 - 25 februarie; Liga 3 - 4 martie; Liga Elitelor U19 şi Liga Elitelor U17 - 18 martie; Campionatul Naţional de Juniori A şi B - 14 martie; Fotbal în sală, Liga I - 21 ianuarie; Fotbal în sală, Liga 2 - 12 februarie şi Fotbal feminin - 10 martie.
Scris de Daniel Scridon-Federaţia Română de Fotbal a „bătut în cuie” datele la care se vor relua competiţiile de seniori şi juniori pe care le organizează în cadrul sezonului 2016-2017. Campionatele se reiau astfel: Liga 2 - 25 februarie; Liga 3 - 4 martie; Liga Elitelor U19 şi Liga Elitelor U17 - 18 martie; Campionatul Naţional de Juniori A şi B - 14 martie; Fotbal în sală, Liga I - 21 ianuarie; Fotbal în sală, Liga 2 - 12 februarie şi Fotbal feminin - 10 martie.
Barajul pentru promovarea în Liga 3 se va disputa pe 17 şi 24 iunie. În conformitate cu regulamentul aprobat pentru sezonul în curs, promovarea în Liga 3 se va face în urma unui baraj în dublă manşă, la care vor participa cele 41 campioane judeţene plus campioana Bucureştiului.
În altă ordine de idei să spunem că perioada de transfer aprobată de Comitetul Executiv al FRF pentru perioada de iarnă este 24 ianuarie-20 februarie.
SUSAG. Pompierii militari arădeni au fost solicitați, vineri, în jurul orei 18:00, să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Susag.
Pilotul român care a doborât o dronă în spațiul aerian estonian a fost decorat de conducerea Ministerul Apărării Naționale cu Emblema de emisar pentru pace, clasa I.
În ultimii ani, mașinile electrice au devenit tot mai prezente pe drumurile din România, iar județul Arad nu face excepție. Din ce în ce mai mulți șoferi aleg această variantă, nu doar pentru că este modernă, ci mai ales pentru avantajele concrete pe care le oferă în viața de zi cu zi.
BOTOŞANI. Şcoala arădeană de haltere şi-a (re)confirmat valoarea la „naţionalele” de haltere Under 17, unde sportivii de la CS Municipal (antrenor Adrian Jigău) şi cei de la CS Universitatea Arad (antrenor Gheorghiţă Burgoci) au reuşit să obţină 18 medalii: nouă de aur, patru de argint și cinci de bronz!
ŞIMAND. Sala de sport din Șimand va găzdui, sâmbătă, 30-duminică, 31 mai, turneul final al Campionatului Național de Futsal U19, unul dintre cele mai importante evenimente dedicate futsalului juvenil din România.
De data aceasta, este vorba despre un proiect de hotărâre care propune concentrarea acestui tip de activitate în zonele periferice ale municipiului.
Pentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă
Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.
Citiți principiile noastre de moderare aici!