SIBIU. Şase echipe au participat, zilele trecute, la Cupa României la baschet în fotoliu rulant, iar Temerarii Arad (preşedinte Gabriel Ovidiu Dronca) a avut ghinion, pierzând la golaveraj şansa de a lupta pentru un loc pe podium. Toate cele trei echipe din grupă au obţinut câte o victorie şi o înfrângere, iar Temerarii Arad, cu un golaveraj negativ (-3), a picat pe locul 3, fiind obligată să joace pentru locurile 5-6.
Rezultate: 35-27, cu ACS Comunitar Sibiu şi 16-26, cu CSM Corona Brașov – în grupă; 70-13, cu AJ Ilfov Motivation – în meciul pentru locul 5.
Conducerea Clubului Sportiv Temerarii Arad a transmis mulțumiri lui Simion Ioan Apreutese și lui Carmen Rădulescu pentru sprijinul acordat.
Citiți principiile noastre de moderare aici!