GURAHONŢ. Dacă echipa de fotbal din Gurahonţ se zbate în ultimul eşalon valoric judeţean, la polul opus, găsim echipa de oină, care participă în primul eşalon. Înfiinţată doar în urmă cu un an şi având susţinerea necondiţionată a Consiliului Local Gurahonţ şi a Consiliului Judeţean Arad (în baza unui proiect declarat câştigător la prima sesiune pe 2013 a concursului de finaţări nerambursabile pentru promovarea sportului), echipa de oină seniori va participa, în premieră, la turneul final al Cupei României (18-21 iulie, Constanţa). Iniţiatorul acestui proiect este prof. Octavian Lupei, iar de echipă se ocupă Raul Faur şi Mihai Oarcea.
Unirea Gurahont va juca in finala Cupei Romaniei
<p>GURAHONŢ. Dacă echipa de fotbal din Gurahonţ se zbate în ultimul eşalon valoric judeţean, la polul opus, găsim echipa de oină, care participă în primul eşalon.</p>
Trimite articolul
XCele mai citite știri
6
9
Mapamond
Ungaria a restricționat printr-o hotărâre de guvern emisă sâmbătă eliberarea permiselor de ședere pentru imigranții din afara Uniunii Europene, informează dpa.
Mapamond
Aliații din Al Doilea Război Mondial au aniversat sâmbătă în Franța 82 de ani de la debarcarea în Normandia începută în 6 iunie 1944, relatează dpa.
România
Președintele Nicușor Dan anunță că Ministerul Apărării Naționale (MApN) și Ministerul Afacerilor Interne (MAI) vor intensifica, pe perioada verii, misiunile de cercetare și recunoaștere a eventualelor pericole, astfel încât litoralul românesc să fie în siguranță.
România
Președintele Nicușor Dan a declarat, sâmbătă, la Constanța, că își dorește, la fel ca mulți cetățeni, clarificarea și închiderea subiectului privind anularea alegerilor din 2024, însă nu poate avansa deocamdată un termen pentru prezentarea raportului complet asupra acestui caz.
România
Președintele României, Nicușor Dan, susține că va discuta direct cu președintele Ucrainei, Volodimir Zeleski, pe tema dronei maritime ucrainene care a explodat, vineri, în Portul Constanța.
1
Local
DRAUȚ. Un bărbat din Drauț este cercetat de polițiști, după ce, fiind sub influența alcoolului, a condus un ATV fără a deține permis de conducere și s-a răsturnat.
Local
ARAD. Noaptea de 6 spre 7 martie a fost noaptea în care un bărbat din Arad a "declarat război" oglinzilor de la mașinile parcate pe două străzi din municipiu. După două luni, polițiștii l-au identificat pe "războinic" și l-au reținut pentru 24 de ore.
Local
Mii de arădeni ar putea să își recupereze bani de la bănci, sursele anunțând că băncile din România ar fi „aranjat” ROBOR-ul.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!