aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
45.000 de lei amendă și autoutilitara confiscată pentru că a aruncat moloz

45.000 de lei amendă și autoutilitara confiscată pentru că a aruncat moloz

De Diana Duțu
la 30 August 2025 13:34
9 Comentarii

45.000 de lei amendă și autoutilitara confiscată pentru că a aruncat moloz

FOTO: IPJ ARAD
30 August 2025 13:34
Un tânăr a fost prins în flagrant de polițiști, în timp ce arunca moloz pe strada Renașterii din municipiul Arad.
Scris de Diana Duțu - Un tânăr a fost prins în flagrant de polițiști, în timp ce arunca moloz pe strada Renașterii din municipiul Arad.

Trimite articolul

X

depistat, în flagrant delict, un tânăr de 24 de ani, din Arad, în timp ce arunca deșeuri provenite din demolări, în zona trecerii la nivel cu calea ferată de pe str. Renașterii, din municipiu.

„Tânărul a fost sancționat cu amendă în valoare de 45.000 de lei, fiind dispusă ridicarea în vederea confiscării a autoutilitarei folosite la transportul deșeurilor. Totodată, a fost dispusă eliminarea acestora și curățarea terenului, pe cheltuiala celui în cauză” – transmite Inspectoratul de Poliție Județean Arad.

Trimite articolul

X
Taguri:
a aruncat moloz ,
amenda ,
Arad ,
autoutilitara confiscata ,
Inspectoratul de Poliție Județean Arad ,
politisti ,
renasterii
9 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Radu says:
    August 30, 2025 at 3:40 pm

    👏👍 Îmi pare rău dar unii dintre concetățenii noștri doar de “bici” înțeleg ca să se civilizeze.

    Reply
    • AUR cu duba says:
      August 31, 2025 at 10:56 am

      AURari de-ai tai

      Reply
    • Bravo says:
      August 31, 2025 at 1:42 pm

      Unde se poate duce deșeurile rezultate din construcții (moloz,pământ) la un preț decent? Primăriile sunt obligate de legislație să aibă platforme pentru aceste deșeuri.

      Reply
  2. Stana says:
    August 30, 2025 at 9:22 pm

    Ar fi bine prinși și pe terenuri agricole ale oamenilor și drumuri sgricole

    Reply
  3. Retim says:
    August 31, 2025 at 11:42 pm

    Ieri o masina de la retim era in zona marului langa Mures si aruncau gunoaiele langa apa

    Reply
  4. Unironic says:
    September 1, 2025 at 1:43 am

    Doar 45000 de lei…cam putin haha

    Reply
  5. Unironic says:
    September 1, 2025 at 2:20 am

    În sfârșit ipj Arad are o ocupatie

    Reply
  6. NICU says:
    September 1, 2025 at 1:22 pm

    De ce municipalitatea nu negociaza in favoarea cetateanului cu firmele de salubritate pentru inchirierea de containere la preturi accesibile pentru a nu fi create situatii de acest tip?Am sa trag un semnal de alarma deoarece groapa de gunoi de la periferia municipiului Arad operata de catre FCC ENVIRONMENT ROMANIA SRL din pozitie dominanta pe care o are in judetul nostru , impune preturi prohibitive pentru eliminarea deseurilor nepericuloase de la cetateni si datorita acestor preturi prohibitive se ajung la situatii ca in articolul de mai sus. Municipalitatea sau consiliul judetean prin reprezentantii sai trebuie sa intervina pentru a domoli din apetitul lacom a unor firme de a face bani din gunoi!Intelegem ca este o afacere la mijloc si trebuie ca acea firma sa isi desfasoare cu bine activitatea DAR ACOLO UNDE ESTE MONOPOL TREBUIE NEGOCIAT !

    Reply
    • Ladislau says:
      September 2, 2025 at 7:46 am

      Pentru ca nu se vrea. Doar prin vorbe se face colectarea selectiva al deseurilor. Pentru cei care doar duc punga de gunoi la tomberon, situatia este perfecta si dupa cum vad sunt si cei care comenteaza aici in necunostinta de cauza. Ia, cetatenii de “exemplu” cu simtu’ civic, care comenteaza ca asa ii terbuie etc, sa ajunga in situatia in care trebuie sa duca 3-4 roabe de moloz! Atunci sa vada ce inseamna colectare selectiva. Acele roabe o sa le coste mai mult decat constructia in sine. Pentru cei ce nu stiu, o tona costa 380 de lei (3-4roabe inseana o tona) la groapa de gunoi. Si alta sansa nu exista. Nu sunt deponeuri pentru moloz unde poti sa iti duci deseurile de constructii. Ca sa mai dau un exemplu, o camioneta din aia mica care tot apare pe sticla ca l-au prins etc. costa undeva la 1200 ron, daca esti civilizat si o duci la groapa. V-ar convenii?! Nu ca ar fi normal sa fie aruncat pe margine de drum, dar ca fapt divers, ganditiva un pic inainte sa aruncati cu piatra! Sa nu mai vorbesc de situatia in care doamne fereste, ca te-ai procopsit cu niste deseuri neuzuale, ca si exemplu, de cabluri! Atunci sa vezi distractie. Va spun din experienta proprie. Nu ti-l ia nimeni!!!! Umblii pe la toti ca si bezmeticu si primesti doar flit. Deci in concluzie, daca ai de dus moloz etc in Arad, dar nu numai, sau alte deseuri inafara de punguta de gunoi esti fript, carne de tun.

      Reply
  7. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Bolojan: Va crește vârsta de pensionare a militarilor, a polițiștilor. Nu există altă posibilitate
    3
    UTA caută jucători în Africa!
    4
    Spitalizarea de zi, tot mai frecventă la Spitalul Județean
    5
    Macron avertizează: SUA nu vor mai proteja Europa „mult timp”
    6
    Italianul „adoptat” de Arad, campion național la discursuri
    7
    FOTO/VIDEO | Militarii au pus stăpânire pe Piaţa Avram Iancu din Arad
    8
    David Popovici, campion național la 50 m liber
    9
    Șeful Carrefour: Războiul din Iran va avea un impact mai redus asupra inflației decât invadarea Ucrainei
    10
    Premierul britanic Keir Starmer anunță că demisionează

    Mapamond

    VIDEO
    Premierul britanic Keir Starmer anunță că demisionează
    Prim-ministrul britanic Keir Starmer a anunțat luni că demisionează din funcțiile de lider al Partidului Laburist și de șef al guvernului, angajându-se să asigure un transfer ordonat al puterii, relatează Reuters.

    Evenimente

    Scriitorul Andrei Mocuța, în fața publicului cu o nouă carte
    „Iubirile pierdute ale lui Richard Brautigan”, apărută recent la Editura Tracus Arte, va fi lansată marți, 23 iunie 2026, la librăria Cărturești din AFI Mall.

    Evenimente

    Programul UNDERGROUND 16. Luni, 22 iunie 2026

    Local

    Irigațiile în zona Păuliș, oprite peste vară pentru lucrări de betonare a canalului
    Irigarea terenurilor agricole din zona Păuliș - Vladimirescu nu se va putea face peste vară, pentru că în următoarea perioadă încep lucrările de impermeabilizare prin betonare a 2,7 kilometri din canalul în care este pompată apa din Mureș, proiect de 6,7 milioane de lei plus TVA.

    Local

    Maratonul Resuscitării ajunge pentru prima dată la Arad
    Arădenii sunt invitați să învețe gratuit manevre de resuscitare și alte tehnici de prim ajutor care pot face diferența în primele minute ale unei urgențe medicale.

    ARADON opinii

    STIL DE VIAȚĂ. Adela Alexa, nutriţionist, dietetician: Sezonul fructelor roșii - savoare și beneficii pentru organism
    1

    Local

    Cinci consilieri pentru persoanele afectate de dependențe, activi în cadrul Arhiepiscopiei Aradului
    Arhiepiscopia Aradului dispune, începând din luna iunie 2026, de cinci consilieri specializați în domeniul adicțiilor, pregătiți să ofere sprijin persoanelor afectate de dependențe și familiilor acestora. În paralel, instituția continuă demersurile pentru înființarea Centrului de Educație și Recuperare Împotriva Adicțiilor „Sfântul Ilarion Felea”. 1

    România

    Începe Evaluarea națională. Luni - proba scrisă la Limba și literatura română
    Evaluarea națională va începe luni cu proba scrisă la Limba și literatura română, la acest examen fiind înscriși peste 148.000 de absolvenți ai clasei a VIII-a.

    Local

    FOTO
    Liceul German, final de an în natură
    Cadrele didactice ale Liceului Teoretic Adam Müller Guttenbrunn au încheiat anul școlar într-un mod inedit, oferind elevilor un exemplu de viață activă și respect pentru mediul înconjurător.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.