„Un bărbat în vârstă de 39 de ani, care a aprins marți, 6 august 2019, un foc pe un teren viran situat pe strada Poetului a fost sancționat contravențional de polițiștii locali cu atribuții de ordine publică. Cei care au alertat autoritățile, la numărul de telefon al Dispeceratului DGPL Arad, au fost localnicii din zonă, îngrijorați de posibila propagare a unui incendiu. Înainte de a fi îndepărtat din zonă, L.C. a trebuit să stingă focul, să curețe perimetrul afectat și a fost amendat cu 200 de lei”, au anunţat cei de la Poliţia Locală Arad.
A făcut un foc şi a luat amendă
A făcut un foc şi a luat amendă
ARAD. Un bărbat din Arad a fost amendat de poliţiştii locali, după ce a aprins un foc pe strada Poetului.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
ARADON Sport local
Un echipaj de la CSŞ Gloria şi un altul de la CS Municipal au fost dublu medaliaţi cu aur.
România
Consiliul Național al Audiovizualului a decis, marți, să solicite platformei TikTok eliminarea a 90 de videoclipuri referitoare la subiectul „Ambulanța Neagră” sau „Salvarea Neagră”.
România
Aplicația e-Terra a fost repornită etapizat, începând de marți, pentru personalul ANCPI, al oficiilor de cadastru și publicitate imobiliară (OCPI), precum și pentru notarii publici, informează Guvernul printr-un comunicat pe presă transmis AGERPRES.
ARADON Sport local
Arădeanul Filip Magold (Şah Club Vados) a încheiat pe un onorant loc doi.
România
Consumatorii casnici nu ar trebui să fie afectați, în cazul în care Reactorul 2 ar fi scos din funcțiune, a declarat, pentru AGERPRES, președintele Asociației Energia Inteligentă, Dumitru Chisăliță.
Local
Ministrul Dezvoltării a precizat că, din punctul lui de vedere, doar o coaliție mare ar putea împiedica accesul extremei la guvernare.
1
Local
Cinci parchete sunt conduse interimar, în județul Arad, iar CSM anunță lansarea concursurilor pentru ocuparea acestor funcții de conducere.
Mapamond
Polonia este interesată de fondurile din instrumentul SAFE (Security Action For Europe) neutilizate de alte țări, a anunțat marți viceministrul apărării polonez Pawel Zalewski, transmite Reuters.
Citiți principiile noastre de moderare aici!