aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Aproape 65.000 de persoane s-au vaccinat în centrele din municipiu și județ

Aproape 65.000 de persoane s-au vaccinat în centrele din municipiu și județ

De Sorina Ambrus
la 28 April 2021 11:02
6 Comentarii

Aproape 65.000 de persoane s-au vaccinat în centrele din municipiu și județ

Foto: FAN
28 April 2021 11:02
În ultimele 24 de ore, s-au administrat 1704 doze de vaccin, cele mai multe de la Pfizer
Scris de Sorina Ambrus - În ultimele 24 de ore, s-au administrat 1704 doze de vaccin, cele mai multe de la Pfizer

Trimite articolul

X

ARAD. Potrivit datelor furnizate de nucleul de vaccinare Arad, de la începutul campaniei de vaccinare și până marți, 27 aprilie, au fost vaccinate cu prima doză 64.314 de persoane. Cu doza de rapel au fost imunizate, până în prezent, 37.729de persoane.

În ultimele 24 ore, au fost vaccinate 1.704 persoane. Dintre acestea, 700 au fost imunizate cu prima doză Pfizer, 11 cu prima doză AstraZeneca, iar alte 45 cu prima doză Moderna. Cu doza de rapel au fost vaccinate 554 de persoane cu Pfizer, 159 de persoane cu AstraZeneca, 235 de persoane cu Moderna. Echipa mobilă a vaccinat 102 persoane cu prima doză Pfizer și 24 de persoane cu doza de rapel Pfizer. În perioada 04.01 – 27.04.2021 au fost raportate 20 de cazuri de reacție post vaccinare în primele 15 minute de la administrarea dozei, fără a fi înregistrate reacții severe.

Persoanele au fost vaccinate în centrele deschise în 27.04.2021, astfel: *Centrul de Vaccinare din Calea Aurel Vlaicu – Sală de sport- 42 de persoane cu doza de rapel AstraZeneca, 3 persoane cu prima doză AstraZeneca; *Centrul de Vaccinare din Aradul Nou, Calea Timișorii nr.39 – 25 de persoane cu prima doză Pfizer, 5 persoane cu doza de rapel Pfizer, o persoană cu prima doză AstraZeneca, 11 persoane cu doza de rapel AstraZeneca * Centrul de Vaccinare “Cinema Arta”- 34 de persoane cu prima doză Pfizer, 7 persoane cu doza de rapel Pfizer; 4 persoane cu prima doză AstraZeneca, 49 de persoane cu doza de rapel AstraZeneca; *Centrul de Vaccinare Pecica – 40 de persoane cu prima doză Pfizer și 8 persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de Vaccinare Lipova – 15 persoane cu prima doză Pfizer, 3 persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de Vaccinare Sebiș – 17 persoane cu prima doză Pfizer și 7persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de Vaccinare Chișineu Criș – 29 de persoane cu prima doză Pfizer, 19 persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de Vaccinare Ineu – 23 de persoane cu prima doză Pfizer, 4 persoane cu doza de rapel Pfizer; * Centrul de Vaccinare Micălaca – 11 persoane cu prima doză Moderna, 49 de persoane cu doza de rapel Moderna; *Centrul de Vaccinare Șiria – 9 persoane cu prima doză Moderna, 51de persoane doza de rapel Moderna; *Centrul de Vaccinare Gurahonț – 10 persoane cu doza de rapel Moderna, 20 persoane cu prima doză Moderna; *Centrul de Vaccinare Sântana – 4 persoane cu prima doză Moderna, 56 de persoane doza de rapel Moderna; *Centrul de Vaccinare Curtici – 11 de persoane cu prima doză Moderna, 59de persoane doza de rapel Moderna ; *Centrul de vaccinare Cinema Solidaritatea – Gai – 122 de persoane cu prima doză Pfizer, 124 de persoane doza de rapel Pfizer ; *Centrul de Vaccinare Cinema Grădiște – 49 de persoane cu prima doză Pfizer, 137 de persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de vaccinare Macea – 13 persoane cu prima doză Pfizer, 59 de persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de Vaccinare Pâncota – 9 persoane cu prima doză Pfizer, 51 de persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de vaccinare Vinga – 20 de persoane cu doza de rapel Pfizer, 40 de persoane cu prima doză Pfizer; *Centrul de Vaccinare Săvârșin – 27 persoane cu prima doză Pfizer, 27 de persoane cu doza de rapel Pfizer; *Centrul de vaccinare Vladimirescu – 29 de persoane cu prima doză Pfizer, 55 de persoane cu doza de rapel Pfizer; * Centrul de vaccinare Nădlac – 2 persoane cu prima doză AstraZeneca, 20 de persoane cu doza de rapel AstraZeneca; * Centrul de Vaccinare Genesys – 4 persoane cu prima doză AstraZeneca și 2 persoane doza de rapel AstraZeneca ; *Centrul de Vaccinare al Batalionului 191 INFANTERIE- 52 de persoane cu prima doză Pfizer, 2 persoane cu doza de rapel Pfizer; Centrul de Vaccinare din Penitenciarul Arad – o persoană cu prima doză Pfizer; Centrul de Vaccinare al MAI
– 19 persoane cu doza de rapel AstraZeneca.

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
aradeni ,
doze ,
persoane ,
pfizer ,
vaccinare
6 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. anonim says:
    April 28, 2021 at 11:21 am

    https://m.ziare.com/international/doza-vaccin-reduce-infectarea-familie-1675806

    Reply
    • anonim says:
      April 28, 2021 at 9:00 pm

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 cat de cretin poti sa fi !!!🤣🤣🤣🤣🤣 de ce dracu nu i ai dat si lui Arsinel sa citeasca , precis nu mai ajungea in spital daca citea aberatiile pe care tu le iei litera de lege ! …la tine si asa nu se pune problema familiei , cum esti o pwla singura si ne bagat in seama nici de rude ! cine dracu sa te infecteze pe tine ma orbete ? …tu atat esti de cretin incat si virusul fuge mancand pamantul cand te vede 😂😂😂 plm , are si virusul mandria lui ! ….daca din greseala un virus s ar aseza pe tine , in sec doi ar fi mort ! 😂 tu atata puti a prostie ca pana si canalizarea se strange de nas cand treci pe langa o gura de canal 😂😂😂😂 prost esti si idiot ai sa mori

      Reply
  2. Mda says:
    April 28, 2021 at 8:18 pm

    Pentru cine e interesat de ce bune sunt vaccinurile astea si cum se tin ascunse asemenea informatii https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/ijcp.13795

    Reply
    • anonim says:
      April 28, 2021 at 9:20 pm

      👍👍👍 Insa crezi ca vaccinopatii vor citi acest articol ? si chiar daca il vor citi , indoctrinati fiind , cati se vor gandi , cel putin , la ce au citit ?

      Reply
    • anonim says:
      April 29, 2021 at 12:26 pm

      asa , ce spune in articol suplimentar despre ce se stie despre vaccinuri ???? daca un idiot ca tine are acces la acest articol cum vii si spui ca setin ascunse ?????

      Reply
  3. anonim says:
    April 28, 2021 at 9:02 pm

    🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 cat de cretin poti sa fi !!!🤣🤣🤣🤣🤣 de ce dracu nu i ai dat si lui Arsinel sa citeasca , precis nu mai ajungea in spital daca citea aberatiile pe care tu le iei litera de lege ! …la tine si asa nu se pune problema familiei , cum esti o pwla singura si ne bagat in seama nici de rude ! cine dracu sa te infecteze pe tine ma orbete ? …tu atat esti de cretin incat si virusul fuge mancand pamantul cand te vede 😂😂😂 plm , are si virusul mandria lui ! ….daca din greseala un virus s ar aseza pe tine , in sec doi ar fi mort ! 😂 tu atata puti a prostie ca pana si canalizarea se strange de nas cand treci pe langa o gura de canal 😂😂😂😂 prost esti si idiot ai sa mori

    Reply
  4. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Arad Clean & La Bottega Beer & Grill: servicii premium și răsfăț culinar!
    3
    O bătaie în Boul Roșu soldată cu patru arestați
    4
    Trump critică dur NATO, amintind de Groenlanda
    5
    M-ai crescut ca pe un fiu, spune Andrea Pirlo despre Lucescu, care l-a lansat la Brescia
    6
    Ambasadorul Turciei, Ozgur Kivanc Altan: Poporul turc îl iubește și îl respectă pe domnul Mircea Lucescu
    7
    Trump acceptă să amâne cu două săptămâni amenințarea cu un atac devastator împotriva Iranului
    8
    Remarcaţi pe tatami CN de karate IKU
    9
    ICIM Junior a purtat noroc jucătorilor utişti
    10
    Nicușor Dan: MApN și MAI vor suplimenta misiunile de cercetare în Marea Neagră, în cursul acestei veri

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan: MApN și MAI vor suplimenta misiunile de cercetare în Marea Neagră, în cursul acestei veri
    Președintele Nicușor Dan anunță că Ministerul Apărării Naționale (MApN) și Ministerul Afacerilor Interne (MAI) vor intensifica, pe perioada verii, misiunile de cercetare și recunoaștere a eventualelor pericole, astfel încât litoralul românesc să fie în siguranță.

    România

    VIDEO
    Președintele Dan afirmă că raportul privind anularea alegerilor din 2024 va fi prezentat într-un termen rezonabil
    Președintele Nicușor Dan a declarat, sâmbătă, la Constanța, că își dorește, la fel ca mulți cetățeni, clarificarea și închiderea subiectului privind anularea alegerilor din 2024, însă nu poate avansa deocamdată un termen pentru prezentarea raportului complet asupra acestui caz.

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan anunță că va discuta cu Volodimir Zelenski despre incidentul cu drona maritimă din Portul Constanța
    Președintele României, Nicușor Dan, susține că va discuta direct cu președintele Ucrainei, Volodimir Zeleski, pe tema dronei maritime ucrainene care a explodat, vineri, în Portul Constanța. 1

    Local

    Beat și fără permis, a căzut cu ATV-ul
    DRAUȚ. Un bărbat din Drauț este cercetat de polițiști, după ce, fiind sub influența alcoolului, a condus un ATV fără a deține permis de conducere și s-a răsturnat.

    Local

    Reținut, după "războiul declarat" oglinzilor de mașini 
    ARAD. Noaptea de 6 spre 7 martie a fost noaptea în care un bărbat din Arad a "declarat război" oglinzilor de la mașinile parcate pe două străzi din municipiu. După două luni, polițiștii l-au identificat pe "războinic" și l-au reținut pentru 24 de ore.

    Local

    Se anunță amenzi-record pentru băncile din România. Clienții, îndemnați la procese
    Mii de arădeni ar putea să își recupereze bani de la bănci, sursele anunțând că băncile din România ar fi „aranjat” ROBOR-ul. 1

    România

    Nicușor Dan: Drona care a explodat în Portul Constanța este ucraineană, dar Rusia este responsabilă
    Președintele Nicușor Dan a confirmat, sâmbătă, că drona maritimă care a provocat explozia de vineri din zona Portului Constanța este una ucraineană, însă a subliniat că vinovată de situația creată în România este Federația Rusă. 2

    Local

    Bătăușii de la Lipova s-au împăcat 
    LIPOVA. Cele șapte persoane care au participat la o bătaie generală în Lipova, provocată de neînțelegeri legate de vânzarea/cumpărarea unui autoturism s-au împăcat, anunță avocatul unora dintre suspecți. Drept urmare, unele infracțiuni de care sunt acuzați de polițiști vor "dispărea" din dosar.

    Local

    VIDEO
    Amendă de 45.000 de lei pentru deșeuri aruncate în Vladimirescu 
    VLADIMIRESCU. Un tânăr de 29 de ani, din județul Alba, a fost amendat cu 45.000 de lei, după ce a fost prins de polițiștii de la Transporturi în timp ce descărca un camion de moloz în Vladimirescu, în apropierea liniei de cale ferată. 
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.