În sala festivă a şcolii, publicul cald şi receptiv a răsplătit cu aplauze cele mai frumoase momente ale programului: corul şcolii, fragmente din istoricul evenimentului prezentate de elevii claselor V-VIII. La final directorul şcolii, prof. Pompiliu Moldovan a vorbit despre importanţa acestei zile subliniind faptul că este „sărbătoarea noastră, a tuturor românilor”, mulţumind totodată elevilor, cadrelor didactice şi părinţilor care au contribuit la reuşita acestei activităţi.
Au sarbatorit Marea Unire
ARAD. A devenit o tradiţie ca de 1 Decembrie, elevii Şcolii Generale „Avram Iancu”Arad, îndrumaţi de cadrele didactice (consilier educativ prof. Hanc Mihaela, Tiberiu Muller, Luminiţa Petruşe şi Palaghia Mariana), să sărbătorească Ziua Naţională a României şi Marea Unire printr-un program artistic.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
1
România
România își asumă o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană și are misiunea de a crește producția pentru a scădea prețurile acasă și a contribui la protejarea regiunii împotriva utilizării prețurilor la energie ca armă de șantaj politic, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.
Ştiri sportive
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open (WTA 250), dotat cu premii totale de 283.347 de dolari și găzduit de BTarena din Cluj-Napoca, după ce a învins-o pe britanica Emma Răducanu cu 6-0, 6-2, în finala desfășurată sâmbătă.
UT Arad
La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins.
5
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
3
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Local
IPJ Arad anunță organizarea unui concurs pentru dobândirea calității de detectiv particular.
Citiți principiile noastre de moderare aici!