aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Care sunt candidaţii PNL pentru Consiliul Judeţean? Vezi numele-surpriză de pe listă!

Care sunt candidaţii PNL pentru Consiliul Judeţean? Vezi numele-surpriză de pe listă!

De Diana Dutu
la 15 August 2020 10:18
27 Comentarii

Care sunt candidaţii PNL pentru Consiliul Judeţean? Vezi numele-surpriză de pe listă!

15 August 2020 10:18
Biroul Permanent Județean al PNL a propus, CDJ a validat ordinea candidaților pentru Consiliul Județean Arad.
Scris de Diana Dutu - Biroul Permanent Județean al PNL a propus, CDJ a validat ordinea candidaților pentru Consiliul Județean Arad.

Trimite articolul

X

Anunţul a fost făcut de Iustin Cionca, actualul preşedinte al CJ Arad, care de altfel deschide lista candidaţilor.

Ordinea pe lista consilierilor este următoarea:

1. Cionca Arghir Iustin

2. Razvan Cadar

3. Geanina Pistru

4. Bulbuc Ionel

5. Garofita Popa

6. Sinaci Doru

7. Borha Vasile

8. Crișan Ioan

9. Simona Stan

10. Plaveti Ioan

11. Patricia Dinga

12. Ioan Ulici

13. Corina Crisan

14. Doru Bozga

15. Blaga Bogdan

16. Dorin Stanca

17. Irina Lazăr-Onescu

18. Tripon Florin

19. Nistor Stelian

20. Ciorogar Cristina Denisa

21. Mirel Talpes

22. George Botizan

23. Talida Pop

24. Radu Vand

25. Drăguț Claudiu

26. Iuliana Muresan

27. Roharic Gheorghe

28. Sorin Mihalache

29. Monica Pele

30. Alex Aslau

31. Alexandru Valentin Luțai

32. Dani Grab

33. Saul Sigheti

34. Gica Daniel

35. Păcurar Mădălin

36. Mariana Nicoleta Vancu

37. Mărgea Aurica

38. Rotaru Maria

39. Armina Endora Fleştea

40. Oarcea Adrian

Remarcăm numele lui Ionel Bulbuc pe această listă, în condiţiile în care el candidează şi pentru Consiliul Local Municipal (acolo, pe locul 5). Dar numele-surpriză de pe lista candidaţilor PNL pentru Consiliul Judeţean îl constituie cel de la poziţia 17: Irina Lazăr-Onescu. De altfel, primăriţa independentă de la Petriş a anunţat, vineri seara, pe Facebook, că s-a înscris în PNL.

„Avem pe lista de consilieri județeni pe care o propunem arădenilor 17 tineri, 14 doamne și domnișoare, avem vârstnici și persoane active, oameni care reprezintă toate categoriile profesionale și de vârstă. PNL a înțeles să dea șansă și unor arădeni noi în politică și în administrație, care vin uneori cu o viziune diferită, necesară pentru a reuși să performăm cu adevărat! Am încredere că arădenii vor aprecia că suntem singurul partid care are un proiect concret de dezvoltare pentru județul Arad și care chiar a demonstrat că este capabil să aducă fonduri europene, să elaboreze și să implementeze proiecte pentru un județ Arad puternic” – a transmis Iustin Cionca.

Depunerea dosarelor de candidatură va avea loc luni, la ora 15.

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
candidati ,
cja ,
PNL ,
surpriza
27 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Dan says:
    August 15, 2020 at 10:47 am

    Brrrrr…!!!
    Foamete mare, “monșer”, foamete mare…!

    Aaaa, si era sa uit: in “tolba cu realizari” cam “bate vântul”, dar cea cu promisiuni e plina “de dă pe-afară”… Pt cine mai are timp sa creada…

    Reply
  2. #cugetdecinumairezist says:
    August 15, 2020 at 11:08 am

    Poza e reprezentativa ca in mijloc l-au pus pe Falca care(cacofonie intentionata) se pare tot el e “sefu”🤮

    Reply
    • teddy-eddy says:
      August 15, 2020 at 3:10 pm

      Cravată verde – AMBROZIE ????????
      Se pare că nu are bani pentru a-și cumpăra lame de ras, poate sunteți de acord cu un TELEDON …
      Dar de ce apare la ARADON așa de des?????????????????????????

      Reply
  3. NCIS Macea aeroport says:
    August 15, 2020 at 11:43 am

    Ce caută falca acolo ?
    Sau încearcă să transmită un mesaj: vom avea doar promisiuni si zero realizări, ca- n perioada falca !
    Cu ăstia si psd, nu mai rămâne nici o speranta.

    Reply
    • coman sava says:
      August 19, 2020 at 12:27 pm

      un jeg și un gunoi ca el e tot timpul cu pnl-ul lui kăkat !!!!!!!!!

      Reply
  4. Falkenstein says:
    August 15, 2020 at 11:47 am

    Cum candidează Geanina Pistru cand are decizie definitiva, interdictie de a mai candida pana in 2022 datorita procesului cu ANI demonstrat fiind ca si incompatibila.
    Cam asta e respectul gastii PNL Arad pt. justitie si pt. turma lor de votanti.

    Reply
    • #cugetdecinumairezist says:
      August 15, 2020 at 3:14 pm

      Iaca asa… exact cum respecta ei si restul legilor sau deciziile altor instante. Astia au tupeu sa vorbeasca despre “dictatura” altora. Nasolia e ca exista sansa ca tot ei sa iasa la vot.

      Reply
    • Arădeanul says:
      August 16, 2020 at 11:52 am

      Adevărat….. Asta votam….

      Reply
  5. Ferenc says:
    August 15, 2020 at 12:08 pm

    Mai sunt persoane care pe Falca il identifica cu sursa binelui. Asa se considera si el, probabil. De aceea s-a pus in mijloc. Cei care il inconjoara sunt sunt lingaii, pupincuristii lui. Bataie de joc la adresa aradenilor

    Reply
  6. NCIS Vintu de Jos says:
    August 15, 2020 at 12:25 pm

    ,,Liberalii” sa iasa si sa declare public cum au votat reprezentantii lor din Parlament in ce priveste legea confiscarii extinse a averilor ilegale.
    Concret, de ce a votat penelezde impotriva ? pt. ca e la fel de corupt ca pezdeul.

    Reply
  7. cititor says:
    August 15, 2020 at 12:26 pm

    Acum inteleg ce este distantarea sociala Bravo!!

    Reply
  8. FLORIN says:
    August 15, 2020 at 2:30 pm

    Doar hoti in PNL! PSD e mic copil !!!!!!

    Reply
  9. BOX POPULIME says:
    August 15, 2020 at 3:06 pm

    Unul mai fraier ca celalalt…..gasca galbena conform zicalei: iaca ceata lui Pitzigoi / Dai intr-unul,tzipa doi !

    Reply
  10. agrișumijlociu says:
    August 15, 2020 at 3:50 pm

    NULITĂȚI, marca GOGU MAXILAR,cumpărători de diplome,cea făcut ptr Arad,Simona Stan(fata lui CAP MARE..MARE)….NIMIC,căpușă la bani publici,sau Patricia Dinga(ptr colegi a făcut multe…multeee)ptr Arad,NMIC,să nu mai vorbim de COAFEZA…ARADDULUI….Ce ați făcut mă SLUGOILOR…Rahat mâncați….Rahat sunteți.Ve-ți vedea la vot,cum vă scuipă Arădenii……La groapa de GUNOI cu voi,MINCINOȘILOR,CERȘETORILOR,NULITĂȚILOR

    Reply
    • Bogdan says:
      August 15, 2020 at 4:19 pm

      Sa fie cineva suparat ca nu a prins lic pe liste?

      Reply
  11. RAUL says:
    August 15, 2020 at 4:47 pm

    LA VOT ….VĂ VOM DA LA BOT(MAXILAR)

    Reply
  12. Cornel says:
    August 15, 2020 at 5:08 pm

    Astia din poza toti sunt hoti. Niste bugetofagi! Nici unul dintre ei nu are o afacere privata. Toate afacerile sunt cu bani de la stat. De ce credeti ca vor sa candideze? Pai sa aibe acces la buget, sa fure cu firmele lor. PDL -ul asta e cancer curat.

    Reply
  13. Macarale rad in soare says:
    August 15, 2020 at 6:12 pm

    Un cerc de suspecti !

    Reply
  14. agrișumijlociu says:
    August 15, 2020 at 6:35 pm

    HAI LA VOT….SĂ LE DĂM LA BOT(la GOGU MAXILAR)..NULITĂȚILOR

    Reply
  15. Meteo says:
    August 15, 2020 at 8:40 pm

    Intr-adevăr, cu așa liberali,ca oameni nu le pot spune,Aradul este sub cod galben,pe cale sa devină portocaliu.Dacă arădenii vor vota,sa nu se mire ca în 10 ani orașul și județul va deveni invizibil.

    Reply
  16. Claudiu says:
    August 15, 2020 at 10:49 pm

    Promisiuni, promisiuni si iar promisiuni. Administreaza (fura) orasul de n ani. Cine isi mai aminteste ultima realizare notorie marca PNL? PNL Arad = PSD Teleorman.

    Reply
    • #cugetdecinumairezist says:
      August 15, 2020 at 10:59 pm

      Cam asa, cu singura diferenta ca seful unuia e la bulau altul la Bruxelles, macar de ar juca o tabla… nu la Bruxelles

      Reply
  17. Arădeanul says:
    August 16, 2020 at 11:54 am

    16 ani penibili!!!!!! Arădeni mai vot încă 14???
    Primăria de la Petriș sa stricat la cap!!!!

    Reply
  18. Soția says:
    August 16, 2020 at 12:08 pm

    Doamna Garofita omul de baza al primarului Bot ce și a pus nota șefa la TBC fără experienta….si copilul ceva director la drumuri și poduri….dețin pe un proiect casa de bătrâni la Siria….unde nu se merge la munca…..doar se primesc bani în cadrul finanțări!!!

    Reply
  19. Pitagora de la Intim says:
    August 16, 2020 at 1:30 pm

    Pe cel de la pozitia 16 nu-i gasesc locul in prapastia asta. Locul lui este intre oameni luminati si intelepti si nicidecum intre aceste scutece politice. Dorin vino-ti in fire si trezestete locul tau este in Dubai, Arabia Saudita unde poti sa te exprimi liber in meseria ta alaturi de alti proiectanti si arhitecti celebri.

    Reply
  20. nuPNLnuPSD says:
    August 16, 2020 at 8:35 pm

    Votez cu oricine, dar nu cu voi! Mergeti acasa!

    Reply
  21. COCO says:
    September 3, 2020 at 9:47 am

    doamne fereste.Sper sa nu -i mai vad!

    Reply
  22. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Gazul natural urmează exemplul petrolului și se scumpește pe fondul agravării crizei din transportul maritim
    3
    Fetele de la UTA revin în iarbă
    4
    Credit vechi de 17 ani, prelungit și girat cu depourile
    5
    Programul #LoveArad, lansat de Consiliul Județean
    6
    Minoră violată și filmată de concubinul mamei, la Timișoara
    7
    Norul de fum, vizibil din tot orașul
    8
    Președintele Dan a convocat miercuri ședința CSAT. Situația din Orientul Mijlociu, pe ordinea de zi
    9
    EFE: 570 de morți, 1.444 de răniți și 759.300 de persoane strămutate, în urma atacurilor israeliene în Liban
    10
    Ucigașul fetei de 18 ani din Bihor a fost arestat pentru 30 de zile. Bărbatul e acuzat de omor calificat

    România

    Ucigașul fetei de 18 ani din Bihor a fost arestat pentru 30 de zile. Bărbatul e acuzat de omor calificat
    Jozsef Zsolt Bóné, bărbatul de 39 de ani acuzat că a ucis-o, vineri la amiază, pe o elevă de 18 ani, pe un câmp de lângă satul Parhida, din județul Bihor a fost arestat pentru 30 de zile sub acuzația de omor calificat.

    Local

    POLITIC. Ziua Europei - 9 mai
    Dorian Curcanu: Cum ar fi arătat România dacă NU intra în Uniunea Europeană? 1

    Mapamond

    Peter Magyar a devenit în mod oficial noul premier al Ungariei
    Peter Magyar a devenit oficial noul premier al Ungariei, după ce sâmbătă a primit votul parlamentului rezultat din alegerile legislative desfășurate pe 12 aprilie, unde a obținut o victorie zdrobitoare împotriva naționalistului Viktor Orban, transmit AFP, Reuters și MTI. 1

    Local

    GALERIE FOTO
    GALERIE FOTO| Zeci de arădeni au participat la târgul de adopție canină din Parcul Eminescu
    Cei 14 căței aduși spre adopție, cu vârste cuprinse între două luni și un an, 13 dintre ei și-au găsit deja o nouă familie.

    Local

    GALERIE FOTO
    GALERIE FOTO| „Socialistele orașului” au readus nostalgia comunismului în centrul Aradului
    Atmosfera nostalgică a fost completată și de câteva momente inedite. Pentru că în apropiere se află Casa de Căsătorii, mai multe perechi de tineri căsătoriți au profitat de decorul retro și s-au fotografiat printre mașinile de epocă. 3

    ARADON Sport local

    Campioni naţionali la kaiac-canoe!
    BASCOV. Pregătiţi de prof. George Ienciu şi prof. Claudiu Molnar Baboş, sportivii de la CSŞ Gloria Arad au obținut rezultate bune la Campionatul Național de Primăvară Juniori 2026 de kaiac-canoe, competiție desfășurată în perioada 4-7 mai, la Bascov.

    UT Arad

    Primul fotbalist care și-a extins înțelegerea cu UTA
    Din Alomerovic a semnat un nou contract, valabil până în vara lui 2028!

    România

    AUR sesizează Avocatul Poporului cu OUG privind investițiile în apărare: A fost semnată de un Guvern demis, e uzurpare
    Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) a depus, sâmbătă, o sesizare la Avocatul Poporului, prin care solicită trimiterea către Curtea Constituțională a Ordonanței de Urgență 38/2026, publicată în Monitorul Oficial din 8 mai, care se referă la investițiile din apărare.

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan: Există o corupție care îi sfidează pe români, mai ales pe românii cu venituri mici
    Președintele Nicușor Dan afirmă că 20 de ani de la intrarea în Uniunea Europeană au însemnat pentru România modernizare și mai ales creșterea nivelului de trai, punctând însă că în țara noastră „există o corupție care îi sfidează pe români”, în special pe cei cu venituri mici. 2
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.